Ciekawe

Dlaczego warto robić zdjęcia?

Henri Cartier-Bresson, jeden z najwybitniejszych francuskich fotoreporterów powiedział: fotografować to znaczy wstrzymać oddech, uruchamiając wszystkie nasze zdolności w obliczu ulotnej rzeczywistości. Trafne stwierdzenie w pełni oddaje istotę i magię fotografii. To dzięki niej zatrzymujemy chwilę, jesteśmy wiecznie młodzi i uśmiechnięci, możemy wrócić do najpiękniejszych momentów naszego życia.

Magia chwili

Fotografia pozwala nam wrócić to tego, co było. Zbierając zdjęcia z ważnych uroczystości, wzruszających chwil i przełomowych wydarzeń tworzymy kronikę swojego życia. Dzięki zdjęciom żaden szczegół nie zgubi się w zakamarkach pamięci –  nasze wspomnienia będą żyły na zawsze. Fotografia jest ważna nie tylko dlatego, żeby pielęgnować własne wspomnienia, ale również żeby przekazywać je bliskim. To właśnie zdjęcia pozwalają nam „spotkać się” z przodkami, których nigdy nie mieliśmy szansy zobaczyć.

Znaczenie fotografii wykracza poza prywatną sferę każdego z nas. Utrwalone na kliszach obrazy są rzetelnym i nieprzekłamanym zapisem rzeczywistości. Obrazy są dokumentalnym świadkiem ludzkiej krzywdy, wojen, głodu, ale również nośnikiem informacji o najpiękniejszych zakątkach świata, których być może nigdy nie będziemy mogli zobaczyć w rzeczywistości.

Wehikuł czasu

Kolekcjonowane zdjęcia układają się w mozaikę wspomnień, tych wzruszających i zabawnych, które rysują uśmiech na naszych twarzach. Fotoksiążka CEWE nada im piękną formę. Odtąd żadna fotografia nie wyblaknie, nie zniszczy się ani nie zgubi. Możesz stworzyć prawdziwą księgę wspomnień, zadrukowaną fotografiami w najwyższej jakości, o nasyconych kolorach, opatrzonych Twoimi opisami i komentarzami. Fotoksiążki CEWE to ciekawy pomysł na prezent, który z pewnością zachwyci obdarowaną osobę.