Dom i Wnętrze

Budowa domu bez zaciągania olbrzymiego kredytu

Proces budowy domu jest wieloetapowy i niezwykle kosztowny – przekonał się o tym każdy, kto podjął się zadania budowy domu. Poza spora sumą pieniędzy inwestor musi być również cierpliwy – przyjdzie u zmierzyć się z licznymi sprawami urzędowymi. Finalnie, kiedy w końcu wchodzi do gotowego domu, jest zazwyczaj wykończony i zdemotywowany. Na szczęście dzisiaj możemy budować inaczej!

Dom drewniany – oszczędzaj czas i pieniądze!

Budowa domu drewnianego stała się doskonałą alternatywą dla wieloletniej budowy domów murowanych – są nie tylko tańsze, ale i proces ich wznoszenia jest nieporównywalnie krótszy. Dom drewniany zaproponują nam liczni producenci w Polsce – zanim jednak zdecydujemy się na konkretnego wykonawcę dokładnie zapoznajmy się z jego oferta, sprawdźmy stronę internetową. Topowi wykonawcy udostępniają również katalogi proponowanych domów  Wśród licznych domów kupujący najchętniej decydują się na domy parterowe z możliwością zaaranżowania poddasza. Dodatkowo każdy projekt zakłada garaż lub podjazd na samochód pod domem.

Dom drewniany to marzenie każdego, kto chciałby wybudować własne domostwo niskim kosztem i w szybkim czasie. Jest to możliwe poprzez zastosowanie drewna jako głównego materiału budulcowego. Dzięki temu możliwe jest także rozpoczęcie budowy praktycznie w dowolnym miesiącu w roku. Jedynym elementem murowanym takich domów są ich fundamenty. Wiele osób pyta o ocieplenie ścian – każdy producent domów szkieletowych zaproponuje nam inne rozwiązania i wiele interesujących materiałów dociepleniowych.

Czas budowy domu drewnianego

Szacuje się, że dom drewniany budowany jest od 2 do 8 miesięcy w zależności od tego, czy ma zostać oddany w stanie deweloperskim czy surowym. Większość producentów zaoferuje nam również całkowite wykończenie wnętrz, np. malowanie ścian, układanie paneli czy instalację schodów.