Ciekawe

Krzesełko do karmienia – prawdziwy przyjaciel rodziców

Planowanie powiększenia rodziny to bardzo ważna decyzja na całe życie. Jesteście świeżo upieczonymi rodzicami? A może jeszcze czekacie na rozwiązanie? Gratulacje! W takiej sytuacji zapewne kupiliście już większość potrzebnych maluszkowi rzeczy, albo dopiero je kompletujecie.Ale czy już kupiliście nowe krzesełko do karmienia dziecka?

Ubranka, pieluszki, akcesoria do karmienia, kosmetyki do pielęgnacji, to tylko wierzchołek góry. Gdy dowiecie się, czy to chłopiec, czy dziewczynka na pewno zaczniecie kupować odpowiednie ubranka, postawicie na konkretne kolory. Jednak zabawki i garderoba, to nie wszystko. Musicie urządzić pokój lub kącik dla Waszego małego szkraba, który będzie na niego czekał po porodzie.

Konieczny, jest zatem zakup wanienki do mycia, łóżeczka, wózka i wiele innych. Na każdym etapie rozwoju Waszego malucha potrzebne będą, co raz to nowsze akcesoria. Gdy trochę podrośnie na pewno nie może zabraknąć w Waszych domach krzesełka do karmienia.

Zazwyczaj najlepiej zdecydować się na zakup krzesełka do karmienia dziecka, gdy nasze dziecko skończy sześć miesięcy. Jest, to moment, w którym dzieci powinny być jeszcze karmione na pół leżąco, jednak lada moment zaczynają one siadać. Zakup krzesełka, jest doskonałym pomysłem, gdyż pomaga zarówno dziecku, jak i rodzicom.

Na, co zwrócić uwagę podczas zakupu krzesełka do karmienia?

Przede wszystkim należy wybrać krzesełko, które, jest wyposażone w szelki, najlepiej pięciopunktowe, gdyż zabezpieczają one wtedy całe dziecko i nie umożliwiają wysunięcie, czy wypadnięcie z krzesełka. Dodatkowo należy zwrócić uwagę, czy dany produkt wyposażony, jest w pasek lub przegrodę między nóżkami, co także wpływa na ochronę naszej pociechy. Kolejnym krokiem, jest zbadanie samego siedziska. Otóż wygląd tapicerki, kolor, to indywidualna sprawa, jednak ze względu na wygodę i komfort użytkowania poleca się miękkie materiały, które łatwo można zdjąć i uprać. Regulowane oparcie, czy podnóżek, to elementy, które pozwolą dopasować fotelik do wielkości, czy też potrzeb każdego dziecka.

Drewniane krzesełka do karmienia

Istnieją krzesełka wykonane z różnych materiałów, jak drewno, czy plastik. Te drugie o wiele łatwiej można wyczyścić. Równie ważny pod względem komfortu użytkowania, jest blat, który także wpływa na zachowanie czystości. Zdejmowana tacka pozwała na umycie jej dokładnie, co jest bardzo korzystne i higieniczne. Ostatnim najważniejszym aspektem, jest regulacja wysokości. Umożliwia ona dopasowanie wysokości krzesełka do naszych potrzeb i umieszczenie dziecka na pożądanej wysokości.

Podsumowując – oto najważniejsze aspekty, na które trzeba zwrócić uwagę:

  • zabezpieczenia
  • materiał z jakiego wykonano krzesełko
  • rodzaj siedziska
  • funkcje blatu
  • regulacja wysokości

Pamiętaj – wygoda jest ważna ale najważniejsze jest bezpieczeństwo!

Duży wybór krzesełek do karmienia znajdziecie tu: https://techsat24.pl/krzeselka-do-karmienia