Dom i Wnętrze

Bezpieczeństwo dziecka to podstawa

Doświadczeni rodzice doskonale wiedzą, że wychowanie dziecka oznacza życie w ciągłym stresie. Właściwie od samego początku, od urodzenia, kiedy to martwimy się o wszystko. Począwszy od wyboru mleka w proszku, poprzez odpowiednie noszenie noworodka, a skończywszy na monitorowaniu jego oddechu nocą. Kiedy noworodek staje się uroczym i baraszkującym niemowlęciem, ten stres wcale nie mija, a być może jeszcze rośnie.

Maluch w ruchu

Oczywiście rodzice niezmiernie się cieszą, kiedy dziecko prawidłowo się rozwija i zalicza kolejne etapy. Zaczyna przewracać się samodzielnie na brzuch, raczkować, siadać, no i w końcu nadchodzi ten wielki dzień – dziecko wstaje i powoli ćwiczy się w chodzeniu. Maluch w ruchu to radość sama w sobie, ale też troska, troska i jeszcze raz troska.

Niezastąpiona bramka zabezpieczająca

Kiedy kochany dzidziuś uzyskuje swoją autonomię i zaczyna częściowo poza naszą kontrolą penetrować wszelkie domowe kąty, nadchodzi kolejny etap w życiu całej rodziny. Lęk o to wszystko, co może się wydarzyć, o wszelkie niebezpieczeństwa. W domu, w którym są schody, ten niepokój staje się jeszcze większy, gdyż małe dzieci nie rozumieją, czym jest na przykład wysokość. Po prostu rzucają się na schody. W takim przypadku sprawdzi się bramka zabezpieczająca, która uchroni malucha przed najgorszym, a rodzicom zapewni spokój. Zabezpieczenie tego rodzaju przyda się też w innych miejscach, na przykład w kuchni, która jest niebezpiecznym miejscem dla małego dziecka, i którą warto oddzielić bramką od reszty domu.

W trosce o bezpieczeństwo dziecka

Wychowując dziecko, pamiętamy o wielu istotnych sprawach, m.in. o rozwoju emocjonalnym, fizycznym, intelektualnym malucha. Ale zapewnienie mu bezpieczeństwa to absolutna podstawa, którą należy umieścić na pierwszym miejscu.