Alergia niklowa – problem powszechniejszy, niż myślisz
Alergię niklową można śmiało nazwać plagą naszych czasów. W samej Europie aż 60 milionów osób cierpi z powodu alergii. Największą grupę wśród alergików stanowią młode dziewczęta. Lekarze mówią jednoznacznie – z roku na rok ta liczba będzie rosnąć. Dlaczego drażniący czynnik jest tak powszechny w naszym otoczeniu? Jak radzić sobie z przykrymi objawami uczulenia?
Podstawa przemysłu
Nikiel jest metalem o połyskującej, srebrzysto-białej strukturze. Ze względu na swoje właściwości (antykorozyjność, wysoki połysk, stosunkową łatwość obróbki oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne) nikiel stał się podstawową domieszką w produkcji stali nierdzewnej. Szacuje się, że nikiel bierze udział w procesie produkcji 70% światowych zasobów stali nierdzewnej. W efekcie większość przedmiotów codziennego użytku zawiera w sobie dawkę substancji, która może wywołać ostrą reakcję alergiczną. Intensywny, długotrwały kontakt z niklem może wywołać niepożądane reakcje alergiczne. Ponadto, postępująca industrializacja i dynamiczny rozwój cywilizacyjny przyczyniają się do emisji zanieczyszczeń, które również mają swój udział we wzroście liczby osób uczulonych na nikiel.
Jak walczyć z alergią?
Kiedy zastanawiamy się, jak leczyć alergię niklową, powinniśmy w pierwszej kolejności skupić się na ograniczeniu kontaktu z alergenem. Jednak całkowite wyeliminowanie pierwiastka ze swojego otoczenia jest niemożliwe. Specjalnie dla alergików powstała linia preparatów barierowych, które zapobiegają wchłanianiu szkodliwych substancji w głąb skóry. Poprzez stronę alergiananikiel.pl alergicy mogą zakupić skuteczne i niedrogie preparaty, które znacząco poprawią komfort i jakość codziennego życia.