Dom i Wnętrze

Znajdź idealny sposób na ochronę przed słońcem

Silne promieniowanie słoneczne może być niebezpieczne dla naszego zdrowia – nie trzeba o tym nikogo przekonywać. Trudno jednak odmówić sobie relaksu na świeżym powietrzu i skorzystania z lata. Jak spędzać czas na świeżym powietrzu bezpiecznie? Zainspiruj się naszymi propozycjami na interesujący taras czy ogród i spraw, że przestrzeń ta stanie się naprawdę funkcjonalna.

 

Nowoczesne zadaszenie tarasu lub ogrodu

Jak zadaszyć taras czy ogród? Do niedawna najchętniej wykorzystywanym rozwiązaniem były parasole ogrodowe. Te jednak dawały jedynie skrawek cienia. Chcąc zacienić większy obszar zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest pergola tarasowa z ruchomą osłoną. Takie pergole pojawiają się coraz częściej w polskiej przestrzeni architektonicznej i sprawiają, że ogród czy taras wyglądają nowocześniej i ciekawej.

 

Jak zbudowana jest pergola tarasowa?

Nowoczesne pergole tarasowe wznoszone są na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Dzięki temu są odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, pojawianiem się rdzy. Na nogach pergoli instalowany jest zazwyczaj system odprowadzania wody. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych materiałów pergola może chronić nie tylko przed silnym promieniowaniem UV, ale również przed wilgocią. Dachy mogą być tworzone z ruchomych listew aluminiowych lub też z tkaniny poliestrowej. W zależności od potrzeb zadaszenie może być odsuwane, a o jego ułożeniu decyduje sam użytkownik. To wygodne rozwiązanie pozwala decydować samodzielnie, jak wiele światła wpada pod pergolę.

 

Wypoczynek pod pergolą

Jak zaaranżować przestrzeń pod pergolą? Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie gotowych zestawów mebli ogrodowych. Te tworzone są z technorattanu, aluminium, tworzyw syntetycznych, ale również z naturalnego rotangu. W kolekcjach znajdziemy takie elementy jak krzesła, fotele, leżanki, fotele wiszące, sofy narożne, niewielkie stoliki kawowe i wiele innych.