Motoryzacja

Znaczenie kół podporowych

Bardzo często załadowanie przyczepy bez kół podporowych nie jest absolutnie możliwe. Stąd też, kupując przyczepę warto od razu wyposażyć się w takie koła. Warto też mieć na uwadze, że coraz częściej, najnowocześniejsze koła podporowe pomagają już nie tylko w szybkim i bezpiecznym pakowaniu przyczepy.

Cechy nowoczesnych kół podporowych

Jeśli chodzi o najnowocześniejsze koła, to należy przede wszystkim wskazać na posiadanie przez nie wielu dodatkowych funkcji. Jedną z najpopularniejszych ostatnio jest napęd. Koła są coraz częściej wyposażone w całkowicie niezależne, całkiem mocne napędy. Do czego jest to potrzebne? Okazuje się, że napęd taki jest często bardzo przydatny choćby po to, aby obrócić zaparkowaną już przyczepę kempingową. Nie ma w takiej sytuacji potrzeby doczepiania jej do samochodu, gdyż również bez niego koła podporowe są w stanie przesunąć przyczepę.

Inną ciekawą, nowoczesną funkcjonalnością w kołach podporowych jest z pewnością miernik wagi. Obecnie staje się on już powoli standardem, bez którego trudno się obejść. Miernik jest przydatny każdemu, kto ma do załadowania na przyczepę duże ilości ciężkich towarów. Ładowanie przyczepy po brzegi zawsze grozi jej przeładowaniem. Jednakże, waga w kołach podporowych umożliwia poznanie dokładnej wagi ładunku, dzięki czemu można ewentualnie część towaru zdjąć z przyczepy.

Czy udźwig przyczepy ma znaczenie?

Oczywiście, udźwig przyczepy ma bardzo duże znaczenie dla tego, jakie koła powinno się wykorzystywać do jej ładowania. Rzecz jasna, wraz ze wzrostem dopuszczalnej wagi ładunku wzrasta również waga potrzebnych kół podporowych. Ponadto, cięższe i większe koła są najczęściej także nieco bardziej skomplikowane konstrukcyjnie.

Okazuje się jednak, że nie tylko waga i budowa kół podporowych jest zależna od udźwigu przyczepy. Również typy mocowań poszczególnych kół znacząco się różnią. Czasami wystarczy mało skomplikowane mocowanie przy użycia najzwyklejszej śruby zaciskowej. Jeśli jednak w grę wchodzi ustabilizowanie przyczepy z ciężkim ładunkiem niezbędne okazuje się być przyspawanie koła podporowego. Koła podporowe można nabyć na stronie https://unitrailer.pl/pol_m_Kola-podporowe-i-podpory-153.html.

Pakowanie przyczepy

Podczas ładowania przyczepy najważniejsze jest to, aby nie dopuścić do jej nawet lekkiego przeładowania. Konieczne więc okazuje się poznanie wagi całego ładunku, który docelowo ma się znaleźć na przyczepie.

Rzecz jasna, można dokonać ważenia ładunku zanim wyląduje on na przyczepie. Niemniej jednak, można również zważyć go już na przyczepie, dzięki wspomnianym wcześniej kołom podporowym, posiadającym funkcję ważenia.