Ciekawe

Zalety skoku tandemowego

Ekstremalne formy rozrywki zdobywają na popularności. Przypływ adrenaliny i towarzyszące emocje są warte zachodu i ryzyka.
Jedną z popularniejszych i ciekawszych rozrywek ekstremalnych jest skok spadochronem.
Poczucie wolności i niesamowitych emocji jest warte wszystkiego.

Skok tandemowy

Skok spadochronowy wymaga posiadania specjalnych uprawnień. Sam kurs także nie kosztuje mało i dla przeciętnie zarabiającej osoby może to być zbyt dużo. Istnieje jednak rozwiązanie umożliwiające wykonanie skoku ze spadochronem.
Skoki w tandemie to nic innego jak klasyczny skok spadochronowy jednak w obecności osoby drugiej, którą jest wyspecjalizowany instruktor.
Daje to możliwość wykonania skoku każdej osobie, nawet po raz pierwszy. Przed skokiem w tandemie wystarczy jedynie przejść szybki kurs obejmujący najważniejsze informacje.

Ograniczenia

Ze skoku tandemowego może skorzystać każda osoba. Istnieją jednak wyjątki. Są to osoby o zbyt wysokiej masie ciała. Górna granica wagi ciała wynosi między 100-120 kilogramów. Skakać nie mogą także osoby chore na epilepsje oraz inne choroby przewlekłe.
Prócz wyżej wymienionych przypadków, udział w skoku może brać każda chętna osoba.

Atrakcyjna cena

Skok spadochronem może wydawać się dość drogą formą rozrywki. Nic bardziej mylnego. W przypadku skoku tandemowego ceny są atrakcyjne i przystępne. Za skok z wysokości 3000 metrów trzeba zapłacić około 500 złotych, zaś z wysokości 4000 metrów 700 złotych. Jak widać ceny nie stoją na wysokim poziomie, co pozwala każdemu chociaż raz spróbować skoczyć spadochronem.
Dla osób o nieco zasobniejszym portfelu istnieje możliwość wynajęcia profesjonalnej ekipy filmującej skok. To świetna pamiątka po skoku, przypominająca piękne i niezapomniane chwile.

Bezpieczeństwo

Osoby chcące skoczyć często obawiają się tego i boją się o własne bezpieczeństwo. Skok z tandemem rozwiązuje ten problem. Ochrona specjalnego instruktora to pewność, że nic się nie stanie. Warto również dodać, że spadochrony najczęściej posiadają specjalne urządzenie, które w razie potrzeby automatycznie otworzy spadochron.

Reasumując, skoki w tandemie to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu i przeżycie niesamowitych emocji. Gwarancja bezpieczeństwa i atrakcyjna cena przemawiają za przetestowaniem tej formy aktywności.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy