Zdrowie i Uroda

Zabieg HIFU – głębokie odmładzanie ultradźwiękami

Zabieg HIFU to procedura przy użyciu ultradźwięków o wysokiej częstotliwości. Poznaj nieinwazyjny sposób na zatrzymanie starzenia się twarzy.

Zabieg HIFU – głębokie odmładzanie ultradźwiękami

Zabieg HIFU to odpowiedź na rosnące zainteresowanie procedurami medycyny estetycznej, które umożliwiają lifting twarzy bez konieczności wykonywania operacji. Skoncentrowane ultradźwięki liftingują skórę bez naruszania jej wierzchniej warstwy i przynoszą długotrwałe efekty. W artykule przyjrzymy się zabiegowi HIFU na twarz – wyjaśnimy, na czym polega i jakie daje efekty.

Czym jest zabieg HIFU?

Zabieg HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound) to innowacyjna technologia, polegająca na zastosowaniu wysoce skoncentrowanej fali ultradźwiękowej. Jego celem jest wytworzenie ciepła w głębokich warstwach skóry. Efektem są kontrolowane uszkodzenia komórek skóry, które wywołują procesy naprawcze w organizmie. Następuje przebudowa kolagenu i elastyny – białek nadających strukturę i elastyczność skórze. Zjawisko to nazywane jest termokoagulacją. Warto zaznaczyć, że zabieg HIFU ma też zdolność redukcji miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu wraz z ujędrnianiem wybranego obszaru twarzy mamy szansę również na jego wyszczuplenie, np. redukcję podwójnego podbródka czy worków pod oczami.

Lifting HIFU – na czym polega procedura?

Zabieg HIFU przeprowadzany jest przy użyciu specjalnego urządzenia, np. SonoQueen, dostępnego w Klinice Miracki w Katowicach. Lifting HIFU można wykonać na różnych obszarach ciała i twarzy, dzięki temu, że urządzenia te wyposażone są w kartridże o zróżnicowanym zasięgu działania i głębokości penetracji tkanki – od 1,5 do 9 mm.

Zabieg HIFU wykonywany jest przez lekarza lub odpowiednio wykwalifikowanego kosmetologa. Nie wymaga znieczulenia ani specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. W zależności od wielkości leczonego obszaru zabieg trwa od 30 do 60 minut. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie skóry i nałożenie specjalnego żelu. Następnie kosmetolog przesuwa głowicą urządzenia po leczonym obszarze, wysyłając skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków.

W zabiegach na twarz stosowane są kartridże o głębokości przenikania fali ultradźwiękowej w skórę od 2,00 do 4,5 mm. Wiązka ultradźwięków emitowana przez urządzenie SonoQueen dociera aż do trzech warstw: skóry właściwej, tkanki tłuszczowej i powięzi mięśniowej. Podczas zabiegu ultradźwięki w kontrolowany sposób rozgrzewają wewnętrzne warstwy skóry do około 65-75°C. Mimo wysokiej temperatury zabiegowi HIFU nie towarzyszą nieprzyjemne odczucia. Pacjenci często oceniają go jako bezbolesny, a nawet wręcz komfortowy.

HIFU na twarz – efekty przed i po

Zarówno badania naukowe, jak i doświadczenia pacjentów dowodzą, że technologia HIFU działa. Satysfakcjonujące rezultaty można uzyskać już po jednym zabiegu. Czasem wykonuje się serię 2-3 zabiegów z zachowaniem kilkumiesięcznych odstępów. Efekty pojawiają się stopniowo, wraz z zachodzącym procesem odbudowy włókien kolagenowych. Pogłębiają się w trakcie około 3 miesięcy.

Zabieg HIFU pozwala na osiągnięcie wielowymiarowych efektów odmłodzenia. Po liftingu ultradźwiękowym możesz spodziewać się:

  • spłycenia zmarszczek,
  • poprawy napięcia skóry,
  • rewitalizacji,
  • poprawy owalu twarzy,
  • wyrównania kolorytu cery,
  • redukcji podwójnego podbródka,
  • redukcji worków pod oczami,
  • odmłodzenia okolicy oczu.

Lifting HIFU na twarz wpływa znacząco na poprawę kondycji skóry. Po zastosowaniu skoncentrowanych ultradźwięków w zasadzie nie wraca ona już nigdy do poprzedniego stanu. Głębokie działanie tego zabiegu sprawia, że stał się on świetną alternatywą dla liftingu chirurgicznego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach HIFU, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/