Dom i Wnętrze

Wygodny materac dla dwojga

Poszukiwania idealnego materaca dla pary to nie lada wyzwanie – w sklepach znajdziemy wiele interesujących modeli materacy. Jednak czy wiemy, co oferują nam producenci i jak zmieniła się technologia tworzenia tych produktów na przestrzeni ostatnich 10 lat?

Jaki materac wybrać?

Do niedawna najpopularniejszymi materacami były produkty posiadające wewnątrz sprężyny. Niestety, taki rodzaj konstrukcji, w którym sprężyny ocierały się o siebie generował dwa problemy. Pierwszym był dźwięk, drugim nierównomierne uginanie się materaca. Konstruktorzy zaproponowali więc nieco inne rozwiązanie – sprężyny stale są wykorzystywane, jednak każda z nich jest umieszczona w osobnych kieszeniach. Dzięki temu eliminowany jest hałas, a dodatkowo materac ugina się wyłącznie w miejscu nacisku.
Innym rodzajem dobrej jakości materaca są modele warstwowe, składają się z kilku różnorodnych materiałów. Każdy z nich odpowiada za inny parametr: może być to utrzymywanie termoizolacji, lepsze dopasowanie materaca do naturalnych kształtów ciała, minimalizowanie ryzyka pojawienia się wilgoci wewnątrz materaca.
Wybierając konkretny materac ważne jest również dopasowanie jest twardości do naszych oczekiwań. Zazwyczaj twardość dobierana jest także pod kątem wagi użytkowników.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl