Zdrowie i Uroda

Wycieczki skiturowe – moda, która wraca

Wycieczki skiturowe wracają do łask. Okazuje się, że Polacy coraz chętniej korzystają z tej formy aktywności fizycznej, mimo że nie jest ona najłatwiejsza. Ale może właśnie dlatego daje tak dużą satysfakcję?

Wycieczki skiturowe

Wydaje się, że jak wycieczki skiturowe, to tylko w Tatrach. I owszem, jest to jedna z najchętniej wybieranych opcji, ale nie jedyna. W Polsce możemy skorzystać z takiej aktywności także w innych górach – Sudetach, Karkonoszach, Beskidach czy nawet w Bieszczadach. Warto więc zorientować się w swoich okolicach, czy tego typu wyjścia są organizowane, a jeśli nie to może samemu wyjść z taką inicjatywą?

Wycieczki skiturowe organizowane przez profesjonalistów, podzielone są na poziomy zaawansowania, więc każdy znajdzie grupę dla siebie. Bez względu na to, czy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z tego typu narciarstwem, czy też od lat każdą zimę spędzamy w ten sposób to z pewnością organizatorzy przygotują dla nas odpowiednie trasy.

Wycieczki skiturowe – samotnie czy w grupach?

Powyższe pytanie z pewnością zadają sobie bardziej doświadczeni piechurzy, którzy cały rok spędzają w górach. Latem jest to trekking, a zimą chcą zamienić buty do trekkingu na narty. Nawet, jeżeli nasze doświadczenie w górach jest ogromne, to warto rozważyć opcję wyjazdu grupowego. Zimą w górach panują dość ciężkie warunki, nawet dla doświadczonych profesjonalistów i samotne wędrowanie może być zbyt niebezpieczne.

Wycieczki skiturowe są jedną z opcji, ale jeżeli nie chcemy opłacać kosztów takiej wycieczki (orientacyjny koszt to około 200 złotych, ale ceny różnią się w zależności od organizatora) to wybierzmy się we własnej, zaufanej grupie przyjaciół. Na pewno będzie to dobrze spędzony czas, a w przypadku jakichś nieprzewidzianych okoliczności, na miejscu będą też inne osoby, które będą mogły zareagować odpowiednio.

Zarówno latem, jak i zimą najważniejsze jest bezpieczeństwo, szczególnie w górach, w których drobne błędy potrafią się mścić. Miejmy to na uwadze i starajmy się, żeby wyeliminować wszystkie ewentualne przeszkody i problemy już na etapie planowania wyjazdu. Dzięki temu zyskamy także psychiczny komfort, a cała wycieczka przebiegnie w znacznie przyjemniejszej atmosferze. I o to przede wszystkim chodzi – o świetną zabawę i mile spędzony czas. Łączmy więc przyjemne z pożytecznym i poświęćmy trochę czasu na odpowiednie zaplanowanie trasy i zebranie dobrego składu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/oferta.