Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu sposobów na ekologiczne życia

Czyste środowisko jest jednym z największych dóbr, które możemy przekazać naszym dzieciom – powinniśmy być tego świadomi. Niestety, stałe zaśmiecanie przyrody sprawia, że wokół nas piętrzą się śmieci. Czy my sami możemy wpłynąć na tę sytuację? Okazuje się, że tak. Wystarczy nieco samozaparcia i dobrych chęci! Od czego zacząć?

Wyeliminuj plastik z otoczenia

Problem plastiku widoczny jest od wielu lat – stale dostajemy informacje o tym, jak wiele ton tego surowca zalega w morzach i oceanach, zagrażając zarówno zwierzętom, jak i roślinom. Plastik, który swego czasu stał się tworzywem uniwersalnym dzisiaj jest problemem, z którym musimy się stale mierzyć. Jak rozprawić się z nadmiarem plastiku? Z pewnością warto zacząć od najbliższego otoczenia.
Plastikowe reklamówki to prawdziwa zmora, jednak stale, wręcz bezwiednie, przynosimy je ze sklepów. Ich olbrzymie ilości wyrzucane są później do śmieci lub przechowywane. Aby zmniejszyć ich ilość warto wyrobić w sobie nawyk zabierania na zakupy toreb papierowych. Te dostępne są na stronie induplo.pl. Torby papierowe to doskonałe rozwiązanie: ich żywotność jest znacznie dłuższa, dodatkowo nie musimy martwić się ich utylizacją. Po rozerwaniu wystarczy wrzucić je do pojemnika na makulaturę!

Papierowe torby nie tylko podczas zakupów

Warto wiedzieć, że obecnie torby papierowe oferowane są znacznie częściej! Klasyczne torby z papieru, nawiązujące do natury, ozdobione suszonymi kwiatami, wspaniale prezentują się jako opakowanie wszelkich prezentów!