Motoryzacja

Ubezpieczenie AC – co warto o nim wiedzieć?

 

Stłuczki i inne nieprzyjemne incydenty drogowe mogą przytrafić się każdemu, nawet doświadczonemu kierowcy. Niestety, nawet pozornie niegroźne zdarzenie może spowodować uszkodzenia, których naprawa poważnie nadszarpnie domowy budżet. Aby zminimalizować ryzyko poniesienia wysokich kosztów ewentualnej naprawy, warto zadbać o ubezpieczenie. Większość przezornych kierowców decyduje się na poszerzenie podstawowego pakietu OC o polisę AC. Przed czym chroni ubezpieczenie? Co warto o nim wiedzieć? Sprawdź!

AC – najważniejsze informacje

Ubezpieczenie AC (autocasco),  w odróżnieniu od AC, jest nieobowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym zabezpieczającym mienie w przypadku zdarzeń losowych. Wandale porysowali karoserię? Zderzyłeś się na nieoświetlonej drodze z dzikim zwierzęciem? A może Twój samochód został skradziony? We wszystkich tych przypadkach likwidacją szkody zajmie się ubezpieczyciel. Autocasco jest kompleksowym ubezpieczeniem chroniącym mienie (samochód osobowy, ciężarówkę czy motocykl) przed kradzieżą, uszkodzeniem i całkowitym zniszczeniem. Na wykupienie AC najczęściej decydują się osoby spędzające znaczną część czasu w trasie, zostawiający samochody na osiedlowych parkingach, jeżdżący kosztownymi wozami i wszyscy ci, którzy cenią sobie komfort. Cena składki uzależniona jest od kilku czynników, między innymi zakresu ochrony, oferty konkretnego ubezpieczyciela, wieku i doświadczenia kierowcy oraz modelu, marki, pojemności i roku produkcji samochodu.

Od czego zależy cena AC?

Zastanawiasz się, ile będzie wynosiła składka za ubezpieczenie Twojego samochodu? Odpowiedź znajdziesz na stronie beesafe.pl! Prosty w obsłudze kalkulator umożliwi Ci szybkie wyliczenie ceny za polisę AC u jednego z najbardziej cenionych ubezpieczycieli na rynku – w grupie Compensa.