Dom i Wnętrze

Technorattan – meble ogrodowe dopasowane do potrzeb

Chcąc zaprojektować wygodne miejsce wypoczynkowe warto wykorzystać technorattan – meble ogrodowe z tego tworzywa znane są od dawna, dzisiaj jednak prezentowane są w nowej, odświeżonej odsłonie. Co warto wiedzieć o meblach technorattanowych? Czy meble te sprawdzą się na naszych balkonach czy w ogrodach?

Nowoczesny technorattan – meble ogrodowe idealne do odpoczynku!

Jakie powinny być idealne meble ogrodowe? Z pewnością wygodne, zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami, dopasowane do potrzeb. Takie warunki spełnia technorattan – meble ogrodowe wykonane z tego tworzywa doskonale wpisują się w oczekiwania kupujących i poprawiają estetykę otoczenia, bez względu na to, czy jest to ogród, taras, balkon czy weranda. Warto wspomnieć, że meble technorattanowe są chętnie kupowane przez restauratorów czy managerów hoteli, którzy tworzą wypoczynkowe strefy dla swoich gości.

Jakie meble ogrodowe z technorattanu znajdziemy w kolekcjach topowych producentów? Przede wszystkim są to klasyczne sofy narożne, fotele, krzesła, stoliki kawowe. Wśród bardziej innowacyjnych wymienia się leżanki ogrodowe z regulowanymi zagłówkami, jak również fotele wiszące w kształcie kokonów. Meble technorattanowe możemy uzupełnić poprzez wykorzystanie poduszek, siedzisk, pledów.

Jak zbudowane są meble technorattanowe?

Warto wiedzieć, czym odznacza się technorattan – meble ogrodowe wykonane z tego tworzywa są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, działanie wilgoci. Struktura technorattanu jest nieporowata, co oznacza, że nie chłonie ona wilgoci, brudu, jej czyszczenie nie sprawia żadnego problemu. Technorattan do złudzenia przypomina naturalny rattan – takie meble doskonale komponować się będą z zielenią. Stelaż mebli technorattanowych tworzony jest z lekkiego aluminium malowanego proszkowo.