Ciekawe

Szczyrk – dlaczego warto go zobaczyć

Wakacje w Polsce nie muszą być mniej atrakcyjne, od urlopu spędzonego zagranicą. Wystarczy tylko trochę kreatywności, chęci i wybór odpowiedniego miejsca. Jakie miejsce sprawdzi się na wyjazd z rodziną, przyjaciółmi lub bliskimi? Gdzie warto zaplanować najbliższy urlop? Oto nasze wskazówki.

1. Szczyrk kwatery

Szczyrk to niezwykle malownicze miasto, które jest idealną bazą dla wszystkich uprawiających sporty zimowe. Ci co, odwiedzili Szczyrk zimą, chętnie do niego wracają również latem. Dlaczego? To miasto ma wiele urokliwych atrakcji, które zachwycą każdego niezależnie od wieku. Ponadto, Szczyrk kwatery kuszą dogodną lokalizacją i atrakcyjną ceną o każdej porze roku. Najlepiej, Szczyrk noclegi zamówić dużo wcześniej – gdyż może okazać się, że najlepsze miejsca są już zajęte.

2. Atrakcje

Już nawet dwa – trzy dni, które turyści zamierzają spędzić w tym wyjątkowym mieście, pozwolą zobaczyć sporo atrakcji. Do najsłynniejszych, z których słynie to miasto należy między innymi: ścieżka rowerowo-piesza nad Żylicą czyli idealnie miejsce na rodzinny spacer lub przejażdżkę rowerową, „Plac św. Jakuba” w centrum Szczyrku otoczony kafejkami i urokliwymi restauracyjkami, crossowy tor rowerowy i trasy narciarstwa biegowego dla wszystkich miłośników sportów i adrenaliny, zachwycające Sanktuarium Matki Bożej Szczyrkowskiej „Na Górce” czy Beskidzką Galerię Sztuki. Bez względu na to, czy w mieście tym turyści zamierzają spędzić weekend czy cały tydzień, warto wziąć pod uwagę atrakcje, z których możemy skorzystać na wypadek złej pogody. I tak zadba o to bogata baza rekreacyjno – sportowa, w postaci basenów, jacuzzi, aquaparków, kortów tenisowych i wielu, wielu innych.Szczyrk noclegi tanie oferują miejsca, które pozwolą odpocząć od całodziennego zwiedzania,

3. Szczyrk noclegi tanie

W Szczyrku istnieje ogromna baza noclegowa. Każdy znajdzie idealne miejsce dla siebie. Szczyrk kwatery indywidualne oferują bardzo wygodne i przytulne pokoje w naprawdę dobrych cenach. Turyści poza ścisłym sezonem znajdą tanie noclegi w Szczyrku już nawet od 45-55 zł za dobę od osoby.

Jak wynika z powyższego, warto wcześniej zaplanować wakacje w takim urokliwym mieście jak Szczyrk. Miasto to jest idealne dla dzieci, jak i dorosłych. Każdy znajdzie w nim atrakcje, które go pochłoną i zauroczą – bez względu na wiek. Dodatkowo, pyszne jedzenie, bogata baza noclegowa, tanie oferty oraz liczne atrakcje sprawią, że każdy dzień można bardzo dobrze zaplanować. Polska więc może być piękna, wystarczy ją odkryć. Powodzenia.