Dom i Wnętrze

Szafy wnękowe ukryte w skosach

Skosy na poddaszach prezentują się bardzo efektownie, wprowadzają swojski klimat wnętrzu, ale jednocześnie są problemem w umiejętnym zaaranżowaniu. Zagospodarowanie wnęki, oraz jej doświetlenie sprawiają czasem wiele kłopotów i wymagają przemyśleń dotyczących umieszczenia tam mebli. Rozwiązaniem są jednak szafy wnękowe Warszawa, tworzone na wymiar i ułatwiające proces aranżacji.

Wymagające przestrzenie możliwe do zagospodarowania

Skos poddasza może wydawać się niepraktyczny, ale to miejsce, które liczy sobie wiele zakamarków, w których można zmieścić wszystkie, potrzebne rzeczy. Szafy wnękowe Warszawa pomagają w pomysłowym zagospodarowaniu przestrzeni tworząc z niej przytulny schowek pełen funkcjonalnych rozwiązań. Praktyczny układ jest możliwy w realizacji, dzięki profesjonalnie dociętym półkom, oraz wysuwanym profilom, koszom lub szufladom, tworzącym kompaktowe wnętrze, przydatne w przechowywaniu wielu rzeczy. Tym samym zmieszczenie ubrań, sprzętu, lub innych akcesoriów może okazać się bardzo proste i przyjemne.

Wszystko możliwe dzięki innowacjom

Cechą charakterystyczną pomieszczeń na poddaszu jest ich słabe doświetlenie wynikające z zastosowania niewielkich rozmiarów okien dachowych. Efektowne światło punktowe lub listwowe może rozjaśnić wnętrze każdej szafy, która jest ograniczana ciasnym skosem. Nowoczesne rozwiązania pozwalają także dopasować pełną gamę kolorystyczną do wymogów pomieszczenia, a także faktur i deseni pasujących do odpowiedniego stylu, według życzeń klienta. Niezależnie zatem czy styl mieszkania obfituje w nowoczesność, czy klasykę, szafy wnękowe Warszawa zawsze znajdą w nim swoje miejsce.

Szafy dobre do każdego wnętrza

Łazienki i sypialnie, zgodnie z trendami nowoczesnego budownictwa domów piętrowych, są umieszczane właśnie na poddaszach. Taki układ pokoi wydziela tak zwaną strefę intymną, gdzie toczy się prawdziwe życie domowników. Tworzenie szaf wnękowych w sypialniach jest świetną alternatywą dla popularnych komód czy bieliźniarek, które dodatkowo zajmują sporo miejsca. Zagospodarowanie skosu w sypialni ułatwia codzienne funkcjonowanie, ponieważ stworzony układ przy zastosowaniu wysuwanych koszy lub półek, pomaga w utrzymaniu porządku w sposób zorganizowany. W łazienkach, usytuowanych na poddaszach, problem wolnostojących komódek może zostać rozwiązany dzięki szafkom wnękowym, gdzie z łatwością ulokuje się podręczne akcesoria pielęgnacyjne typu ręczniki, papier toaletowy lub kosmetyki . Zastosowanie tego rozwiązania pomaga w unikaniu niechlujnego ułożenia buteleczek i flakonów, a dzięki szafkom wnękowym zawsze będą miały one swoje miejsce.

Artykuł powstał we współpracy z szafy wnękowe Warszawa – http://bbmeble.pl