Ciekawe

Sposoby na upały

Mróz, wiatr czy też deszcz zdecydowanie nie nastrajają nas zbyt pozytywnie. Nic zatem dziwnego, że wiele osób z utęsknieniem czeka na ciepłe, letnie dni. Niestety, jak pokazuje to praktyka, zbyt wysokie temperatury również nie sprzyjają naszemu samopoczuciu, a niekiedy mogą nawet wywrzeć negatywny wpływ na zdrowiu człowieka. Jak poradzić sobie z dyskomfortem spowodowanym upałami? Wbrew pozorom nie jesteśmy bezsilni. Istnieją bowiem proste i bardzo tanie sposoby, które pozwolą na efektywne schłodzenie organizmu. Jakie konkretnie?

Chłodniej w mieszkaniu

Przywykliśmy do tego, że w trakcie upału otwieramy szeroko okna w celu schłodzenia mieszkania. Niemniej jednak wspomniany sposób jest w stanie jedynie podnieść temperaturę panującą w pomieszczeniu. Co zatem należy zrobić? Po uprzednim wywietrzeniu mieszkania (najlepiej nocą) pozamykajmy okna, a następnie opuśćmy rolety czy też żaluzje. W ten sposób ograniczymy dostęp nagrzanego powietrza i promieni słonecznych. Teraz wystarczy już tylko włączyć wiatrak lub domową klimatyzację. Sądzisz, że przekształcenie zwykłego pomieszczenia na klimatyzowane będzie związane z koniecznością poniesienia dużych wydatków? Nic z tych rzeczy. W praktyce zakup i montaż klimatyzacji nie powinien znacząco wpłynąć na roczne wydatki. Więcej informacji o wspomnianym rozwiązaniu znajdziesz na stronie http://www.eko-sowa.pl/produkty-i-uslugi/klimatyzacja/.

Schładzanie od wewnątrz

Jeśli uważasz, że najlepszym sposobem na schłodzenie jest kufel zimnego piwa, to jesteś w sporym błędzie. W praktyce bowiem alkohol (nawet ten najsłabszy) znacząco odwadnia organizm. Zamiast więc sięgać po wspomniane piwo,  wybierz wodę – mineralną lub źródlaną. Poza wodą warto zajadać się owocami ze sporą ilością soku, takimi jak arbuzy, melony czy truskawki. Możesz również delektować się lodami; zarówno tymi mlecznymi, jak i wodnymi. Oczywiście wszystkie, wymienione powyżej napoje i przekąski nie mogą stanowić jedynego pokarmu jaki spożywasz w ciągu lata. Co zatem jeść w celu zaspokojenia uczucia głodu? Najlepiej mięsa z małą ilością tłuszczu, ryby i warzywa. Jeśli narzekasz na brak apetytu to polecamy zajadać się chłodnikami i lekkimi sałatkami.