Biznes

Przydomowy warsztat samochodowy – co warto w nim mieć?

Coraz więcej posiadaczy samochód – w tym głównie panów 0 decyduje się na zakup podstawowych narzędzi do podstawowych naprawa samochodowych. Coraz częściej samodzielnie wymieniają oni koła latem i zimą, ale zajmują się także bardziej skomplikowanymi zadaniami. Aby móc w pełni samodzielnie zając się naszym samochodem konieczne jest zgromadzenie odpowiedniej ilości narzędzi i ich bezpieczne przechowywanie. Co może się nam przydać?

Podstawowe narzędzia do diagnostyki samochodu

Aby móc bez problemu rozkręcać wybrane elementy naszego samochodu podstawą są oczywiście różnorodne klucze. Kupimy je w sklepach z narzędziami, sklepach specjalistycznych, u dealerów samochodowych czy też w sieci. Zadbajmy o to, aby mieć je zawsze pod ręką i… odkładać je na swoje miejsce! Pomoże w tym specjalnie przygotowana tablica, na której umieścimy gwoździe, zawiesimy na nich klucze a nad nimi opiszemy je niezmywalnym markerem. Istotne są również śrubokręty i grzechotki – te najbezpieczniej będzie przechowywać w skrzynkach narzędziowych. Kupując klucze dynamometryczne zazwyczaj dołączony do nich jest specjalny futerał czy też skrzynka, co chroni mechanizm przed zniszczeniem. Coraz więcej posiadaczy samochodu kupuje również niewielkie urządzenia elektryczne składające się z mini kamery oraz niewielkiego wyświetlacza. Urządzenia tej klasy można również podpiąć do komputerów czy tabletów i na tej zasadzie oglądać miejsca niedostępne na pierwszy rzut oka pod maską. Oczywiście bardzo wygodnym rozwiązaniem byłby również kanał, jednak jego przygotowanie może zająć zbyt wiele czasu i energii.

Przechowywanie elementów w garażu

Aby móc cieszyć się porządkiem w garażu koniecznie zwrócić uwagę na wszystkie elementy leżące na ziemi. Zazwyczaj są to opony. Aby przechowywać je w bezpieczny sposób, jednocześnie chroniąc je przed zniszczeniem, najlepszym rozwiązaniem okażą się regały na opony. Są one tworzone z cynkowanej blachy, odpornej na uszkodzenia, odkształcenia czy działanie wody. Blacha taka jest także odporna na rdzę.