Dom i Wnętrze

Pergola ogrodowa w przydomowej aranżacji

Spędzając czas na świeżym powietrzu dotleniamy nasz organizm, łapiemy delikatną opaleniznę i wypoczywamy w najlepszy, możliwy sposób. Korzystając z przydomowej przestrzeni ogrodowej możemy stworzyć dla siebie idealne miejsce do odpoczynku, dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Jakie elementy wybrać, aby cieszyć się zielenią i spokojem?

Meble i dodatki

Do stworzenia miejsca wypoczynkowego na tarasie czy w ogrodzie przede wszystkim potrzebujemy mebli ogrodowych. Znajdziemy je u topowych producentów. Wybór jest szeroki: możemy wybierać pomiędzy kolekcjami z tworzyw naturalnych, takich jak rotang, jak również w zestawach technorattanowych czy aluminiowych. Wszystkie one cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia, wspaniałym designem.

Pergola ogrodowa – postaw na nowoczesność i piękny wygląd ogrodu

Aby móc cieszyć się otoczeniem zieleni bez względu na pogodę warto przemyśleć wykorzystanie pergoli. Ten element sprawi, że ogród stanie się nie tylko piękniejszy, ale i bardziej funkcjonalny. Pergola ogrodowa to konstrukcja, która skutecznie ochroni nas przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, jak i deszczem. Wpłynie ona niebagatelnie także na wygląd i estetykę miejsca wypoczynkowego, nadając mu szyku.

Jak wznoszone są pergole?

Pergole wznoszone są na aluminiowych, antykorozyjnych konstrukcjach, w których wnętrzu ukryty jest system odprowadzania wody. Kolor profili aluminiowych zależy od upodobań klienta: może on wybierać z palety ponad 200 klasycznych kolorów, jak również barw drewnopodobnych. Konstrukcja zaprojektowana została w taki sposób, aby dzięki jak najmniejszej ilości podpór móc zadaszyć jak największy obszar.

Zadaszenie pergoli tworzone jest na kilka sposobów. Najchętniej wybieranym modelem są pergole z zadaszeniem lamelowym, tworzonym z aluminiowych profili. Lamele obracają się wokół własnej osi o 135 stopni, przez co użytkownik sam decyduje o ich ułożeniu. Całkowite zamknięcie dachu powoduje, że staje się on wodoodporny.