Ciekawe

Odzież używana dla dzieci

Ostatnimi laty sklepy z odzieżą używaną cieszą się dużą popularnością. Najpopularniejsze blogerki modowe otwarcie przyznają się do buszowania po second handach. Nic dziwnego, w tego typu sklepach znaleźć można naprawdę interesujące ubrania, które zwykle kosztują grosze. Również młode mamy coraz częściej udają się do lumpeksów w poszukiwaniu ubranek dla swoich pociech. Każda matka wie, jak dzieci, zwłaszcza niemowlaki, szybko wyrastają z ubrań. Zawartość garderoby dziecięcej wymieniać trzeba średnio co sezon, a to jak wiemy jest niemały wydatek. Jednak zakupy w sklepach z odzieżą używaną mają również minusy.

Jeśli planujesz udać się do second handu po ubranka dla swojego półrocznego dziecka musisz się przygotować na wielogodzinne poszukiwania. Dzieci, zwłaszcza te, które dopiero nie dawno zaczęło próbować nowych smaków bardzo się brudzi. Znalezienie body lub koszulki, która nie jest poplamiona marchewką czy jagodami może okazać się nie lada wyzwaniem. Z kolei czyste ubranka mogą być sprane i wypłowiałe. Oczywiście jeśli uzbroisz się w cierpliwość i nie zrazi Cię przerzucanie kolejnej sterty ubrań na pewno znajdziesz perełkę, jednak jest to znacznie trudniejsze niż szukanie ubrań dla nastolatka albo osoby dorosłej.

Również utrudnieniem może się okazać wewnętrzna potrzeba zapewnienia swojemu dziecku wszystkiego co najlepsze. W głowach większości polaków dalej pokutuje przeświadczenie, że sklepy z odzieżą używaną są przeznaczone dla osób ubogich. Często obawiamy się kiepskiej jakości, zniszczonych ubrań, zapominając, w lumpeksach często można znaleźć rzeczy, od których nawet nie oderwano metki. Jeśli więc jesteś w stanie poświęcić dłuższą chwilę na poszukiwania odwiedź okoliczny sklep z odzieżą używaną, a kto wie, może od razu trafisz na to czego potrzebujesz.

Artykuł został opracowany przy współpracy z wyłącznym dystrybutorem używanej odzieży amerykańskiej Amerskład.