Ciekawe

Ochraniacze dla konia – jakie wybrać?

Bardzo istotnym artykułem dla konia są ochraniacze. Przydają się naprawdę w wielu sytuacjach. Podczas jazdy w terenie, podczas transportu, podczas skoków. Chronią końskie nogi przed urazami i działają też profilaktycznie oraz regenerująco (ochraniacze terapeutyczne). W niektórych sytuacjach warto też zdecydować się na specjalne kaloszki (na kopyta) czy ochraniacz na ogon. Oto kilka propozycji.

Ochraniacze neoprenowe

Marka Eskadron konsekwentnie udowadnia nam, że także w produktach sportowych udaje się połączyć funkcjonalność z estetyką. Praktyczne aspekty z wizualnymi. Ochraniacze Eskadron wyróżniają się trwałością i prezentacją. Potwierdzają to chociażby stworzone przez nich kaloszki z pianki neoprenowej lub ochraniacz na ogon zrobiony z tego samego materiału.

Ochraniacze nylonowe

Formą ochraniacza jest także worek nylonowy na ogon. Na przykład ten oferowany przez Busse. Zapewnia świetną ochronę przed zabrudzeniem w różnych sytuacjach. Worek jest bardzo wytrzymały. Ma dwa regulowane zapięcia na rzep, co pozwala solidnie zamocować go na ogonie. Poleca się zapleść ogon w warkocz, żeby lepiej zamocować worek.

Ochraniacze karbonowe

Propozycja od Veredus – ochraniacze Grand Slam Carbon Gel na przód i tył. Połączenie najlepszych materiałów zapewniające zwierzęciu najwyższy komfort i ochronę. Zastosowano tutaj mikroperforowany neopren Aerox w połączeniu z kombinacją włókien węglowych i żelu Nitrex. Podszyte siateczką wykonaną w technologii 3d. Ochraniacze charakteryzują się skorupą o anatomicznym kształcie.

Ochraniacze skórzane

Nad wyraz klasycznie i elegancko zaprezentują się skórzane ochraniacze od Prestige Italia. To nie tylko ochrona, ale i ozdoba końskiej nogi. Ochraniacze zrobiono z wysokojakościowej skóry. Zapinane są na sprzączki i wyłożone w środku naturalnym futrem owczym.