Ciekawe

Nie tylko imadło – zestaw dla rzeźbiarza

Jak stawiać pierwsze kroki, gdy marzy nam się praca z drewnem i narzucenie mu naszej własnej woli? Najlepszą opcją wydaje się odwiedzenie specjalistycznego sklepu, w którym poza rozwiązaniami takimi jak imadła do rur czekać będą na nas również dłuta do rzeźbienia. Użycie liczby mnogiej nie jest tu wcale przypadkowe, bo mamy do czynienia z rozwiązaniami dostępnymi w sprzedaży w naprawdę dużej liczbie.

Najczęściej mówi się w tym kontekście o dłutach z fazowaniem – uniwersalnych, a jednocześnie wygodnych w użyciu. Lista rozwiązań przeznaczonych do rzeźbienia jest jednak bez porównania dłuższa. Także dłuta bez fazowania są często w użyciu, choć przeważnie korzystają z nich profesjonaliści. To rozwiązania, które dobrze radzą sobie z trudniejszymi zadaniami, choć ich stosowanie wymaga pewnej wprawy. Dłuta do rzeźbienia kątowe są urządzeniami wykorzystywanymi przede wszystkim do czyszczenia narożników, podczas gdy dłutami skośnymi warto zainteresować się w przypadku prac wykończeniowych w drewnie. Ich ogromnym atutem jest wygoda użytkowania.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na dłuta do rzeźbienia, imadła do rur oraz cykliny na stronie adriatech.pl.