Dom i Wnętrze

Materace dziecięce – które zapewnią najlepszą jakość snu?

Materace dziecięce są bardzo ważnym elementem wyposażenia sypialni maluszka. To właśnie one mają ogromny wpływ na proces rozwoju kształtującego się kręgosłupa oraz umożliwiają dziecku zdrowy, spokojny sen. Wszystkim rodzicom, którzy stoją przed wyzwaniem kupienia pierwszego materaca dla swojej pociechy podpowiadamy, jaki model okaże się najlepszą opcją.

 

Najlepsze materace dziecięce na lata

Wysokiej jakości materace dziecięce w większym rozmiarze mogą służyć dziecku nawet przez kilka lat. Aby tak się stało, należy wybrać model wyposażony w odpowiedni wkład oraz pokrowiec, który bezpiecznie można wyprać w pralce. W przypadku pokoi dziecięcych przydatne są pokrowce, które nie przeciekają i – w razie wpadki – można łatwo zetrzeć mocz i nałożyć nowe prześcieradło.

 

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Dobre materace dziecięce piankowe lub lateksowe są wygodne i praktyczne. Dodatkowo materac lateksowy nie uczula, więc jest odpowiedni dla dzieci z alergią. Kupno materaca to inwestycja na lata, dlatego podczas wyboru odpowiedniego materaca należy zwrócić uwagę na wiele czynników, takich jak wygoda, rozmiar, higiena. Istnieje ogólny podział materacy na twarde, średnio twarde oraz miękkie. Stopień twardości dobiera się w zależności od wagi – im więcej dziecko waży, tym twardszy materac powinniśmy wybrać. Standardowy rozmiar materaca do łóżka dziecięcego wynosi 140×60 cm.

W dziecięcym pokoju szczególnie dobrze sprawdzi się materac do łóżeczka wykonany z lateksu. Sprężysty, odporny na odkształcenia materac wyjątkowo łatwo utrzymać w nienagannej czystości. Co ważne, kanalikowa struktura materiału zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, co gwarantuje użytkownikowi optymalny komfort cieplny przez całą noc oraz zapobiega poceniu się maluszka.