Zdrowie i Uroda

Masaż – czy warto się wybrać?

Masaże przez jednych uważane są za zabiegi relaksacyjne, dla innych są profilaktyką zdrowotną, inni chodzą na nie ze względu na dolegliwości bólowe. Tak, czy inaczej warto pójść na masaż, choćby z czystej ciekawości, jeżeli do tej pory nie mieliśmy takiej okazji.

Masaż to ulga dla ciała i dla umysłu

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale regularne masaże obniżają poziom stresu, bardzo pozytywnie wpływają na kondycję naszego ciała oraz samopoczucie. Natleniona krew dostaje się do ważnych organów wewnętrznych, w ten sposób można regulować przemianę materii, z pewnością poprawi się również jakość naszego snu. Ogólnie organizm osiągnie równowagę i będzie działać sprawniej, dzięki temu będziemy zdrowsi i bardziej zadowoleni z życia.

Masaż usuwa z organizmu toksyny, zwiększa sprężystość skóry, co opóźnia procesy starzenia. To bardzo dobre wsparcie w przypadku odchudzania oraz walki z cellulitem. Oprócz tych wszystkich pozytywnych aspektów masaż sam w sobie jest po prostu przyjemny i pozwala się odprężyć.

Gdzie wybrać się na masaż?

Przede wszystkim trzeba zastanowić się jaki rodzaj masażu jest nam potrzebny. W ofercie gabinetu esteti-med można znaleźć na przykład masaż tradycyjny, który trwa godzinę i obejmuje wszystkie partie ciała. Oczywiście można powiedzieć masażyście, na których partiach powinien skupić się najbardziej.

Jeżeli na przykład mamy problem z lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa, można poprosić o jego rozmasowanie, co na pewno przyniesie ulgę. Można wybrać się również na masaż leczniczy, w tym wypadku warto zwrócić uwagę na kompetencje masażysty, warto żeby miał doświadczenie i odpowiednią wiedzę.

Kompetencje poszczególnych salonów czy gabinetów można sprawdzić w sieci, w internecie przeważnie są zamieszczone opinie klientów, co jest cennych źródłem informacji. Gabinet esteti-med to dobra opcja, ponieważ ma bardzo dobrych specjalistów-masażystów, którzy mają dużą wiedzę i potrafią wykonać różnego rodzaju masaże.

Czy masaże są konieczne?

Choć w dalszym ciągu z regularnych masażów korzysta niewiele osób, to warto zmienić podejście do tematu, bo takie zabiegi naprawdę dają wiele dobrego.

Pozytywnie wpływają nie tylko na ciało, ale również na nasze samopoczucie. Masażów nie warto traktować wyłącznie, jako zabiegów leczniczych, powinniśmy z nich korzystać z nich również w ramach odpoczynku. Obecnie niewiele osób pozwala sobie na chwilę przerwy, żyjemy w ciągłym biegu, nie mam czasu dla siebie, a niekiedy warto na chwilę się zatrzymać i zafundować sobie trochę przyjemności.