Dom i Wnętrze

Leżaki tarasowe – wybieramy wygodne meble tarasowe

Zaprojektowanie ciekawej i funkcjonalnej przestrzeni wypoczynkowej nie jest dzisiaj trudne i nie potrzebujemy do tego dekoratorów czy architektów. W ofercie topowych producentów mebli ogrodowych znajdziemy ciekawe propozycje, odpowiednie zarówno do obszernych ogrodów, jak i na tarasy czy niewielkie balkony. Jakie meble wybierać? Na co zwracać szczególną uwagę?

Meble dopasowane do konkretnych potrzeb

Nowoczesne meble ogrodowe w niczym nie przypominają produktów dostępnych w sklepach 10-15 lat temu. Dzisiaj projektanci i producenci wspólnie opracowują ciekawe produkty, których zadaniem jest nie tylko estetyczne wypełnienie przestrzeni, ale przede wszystkim: zapewnienie nam wygody i dobrego samopoczucia. Szukając idealnego kompletu mebli przede wszystkim zwracajmy uwagę na to, jak wiele miejsca mamy do dyspozycji: na obszernych tarasach czy w ogrodach możemy wykorzystać sofy narożne czy leżaki tarasowe, na balkonach zdecydowanie postawmy na komplety składające się z 2-3 foteli i stolika kawowego.

Meble trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Szukając idealnych mebli zazwyczaj skupiamy się na ich wyglądzie. Warto mieć na uwadze, że aby meble mogły cieszyć nasze oczy długi czas konieczne jest wybranie produktów wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się meble technorattanowe – materiał ten to syntetyczna plecionka o nieporowatej strukturze, która nie chłonie brudu, wilgoci, nie jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Technorattan nie ulega działaniu silnego promieniowania UV, przez co na długi czas zachowuje swój kolor. Meble technorattanowe oparte są na aluminiowych stelażach, które zabezpieczono przed wilgocią poprzez malowanie proszkowe. Lekka struktura aluminium wpływa pozytywnie na końcową wagę mebla.