Ciekawe

Kostiumy kąpielowe – odpowiedni wybór zależny od figury

Strój kąpielowy to ważny element letniej garderoby. Dzięki niemu kobieta może prezentować doskonałą opaleniznę na plaży i pływać w morzu. Sama kolorystka i wzornictwo to jednak nie wszystko. Ważne, aby kostiumy kąpielowe były wygodne i nie krępowały ruchów.

Ogólne porady

Kobiety, które nie mają ciała jak modelka, często obawiają się pójścia na plażę. Uważają bowiem, że będą źle wyglądać w każdym bikini. Nie powinny jednak tak myśleć. Mogą bowiem dopasować kostium kąpielowy do swojego kształtu sylwetki.

Wystarczy, że założą bikini z tuniką i luźniejszym krojem, a ukryją wtedy widoczny brzuszek oraz wystające boczki. Z kolei dla kobiet ze sporym biustem poleca się strój jednoczęściowy albo ewentualnie biustonosz z szerokimi ramiączkami.

Określenie typu własnej figury

Zanim kobiety zakupią odpowiednie kostiumy kąpielowe, najpierw muszą wiedzieć, jaki dokładnie mają rodzaj figury. Tylko wtedy mogą zamaskować mankamenty widoczne na ciele i dodać pewności siebie.

Typ sylwetki zarysowuje się w odbiciu w lustrze. Ważne jednak, aby stanąć przed nim bez ubrania i przyjrzeć się proporcjom całego tułowia. Wtedy porówna się biodra, biust oraz talię. W ten sposób kobieta odkryje, czy ma sylwetkę w formie klepsydry, gruszki, jabłka czy papryki.

Dobieranie kostiumów kąpielowych

Gdy już wiadomo, jaki ma się typ figury, czas na zakup stroju kąpielowego. Tutaj należy poznać zasady, którymi trzeba się kierować. Pozwolą one na wybór wymarzonego bikini dopasowanego do konkretnej sylwetki.

Wspomniana klepsydra charakteryzuje się pełnymi biodrami oraz biustem, i jednocześnie wąską talią. Panie powinny wtedy założyć kolorowe kostiumy kąpielowe. Dobrze, jeśli będą unikać łączenia ich z szortami. I pamiętać, że falbany wzmocnią wrażenie krągłości sylwetki.

Dla kobiet o małym biuście, wąskich ramionach oraz zaokrąglonych biodrach, czyli mających figurę gruszki (trójkąta) wskazane są stroje z dodatkowymi elementami – dekoltem, wzorami itp. Natomiast dziewczyny z szerokimi ramionami, biodrami oraz brakiem wcięcia w talii (tzw. jabłko), powinny dobrać kostiumy kąpielowe, które pomogą wydłużyć tułów. Papryka (prostokąt) to z kolei typ z rozbudowanymi ramionami oraz płaskimi pośladkami i brzuchem. Takim paniom zalecany jest zakup zarówno jednoczęściowych, jak i dwuczęściowych kostiumów kąpielowych, ale najlepiej bez dekoltów. Dobrze, jeżeli będą mieć bardzo obszerne detale (mowa o falbanach oraz dolnych i górnych marszczeniach).

Po takich pomocnych poradach oraz informacjach, wybranie idealnie pasującego stroju nie powinno stanowić żadnego problemu.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.