Ciekawe

Konsultacje w zakresie znaków towarowych

Aby uzyskać się na pomoc w zakresie ochrony znaków towarowych warto porozmawiać z kancelarią i dowiedzieć się o ich kompetencjach, a także sugerowanych rozwiązania w zakresie ochrony. Oczywiście nikt nie podejmie na tyle z dużego wysiłku na wstępnych rozmowach,  by zaproponować nam gotowe rozwiązanie – to wymaga wielu badań i analiz, a także długich godzin rozmów z klientem, rozpatrywania specyfiki rynku i oceny działań konkurencji.

 

Ochrona znaków towarowych

Cała sytuacja ochrony znaków towarowych komplikuje się kiedy wchodzimy na arenę międzynarodową i zabiegamy o rejestrację znaków na obszarze Unii Europejskiej, albo w kilku krajach świata poza UE. Cała operacja zagraniczna podwyższa koszty, których duże firmy są świadome – wiedzą, że skuteczna ochrona znaków towarowych ma sens.

 

W zakres prac związanych z rejestracją znaków towarowych wchodzi między innymi o przygotowanie opinii dotyczących zdolności rejestrowej. Jest to czynnik bardzo ważny, bo niekiedy przedsiębiorcy już na wstępie nie spełniają warunków rejestracji. Profesjonalny kancelarie od razu doradzają potrzebne rozwiązania.

 

Prawa do własności intelektualnej

Niestety w tym krótkim poradniku musimy unikać uogólnień, bo wszystkie zagadnienia związane z prawami własności intelektualnej mają charakter indywidualny. Nie można ich traktować jednolicie, jednym wzorem, czy szablonem. W takim wypadku niemożliwe byłoby zarejestrowanie żadnego ze znaków, bo wszystko byłoby już zastrzeżone.

 

Polecamy Gdańską kancelarie patentową Traset które doskonale prowadzi swoich klientów przez zawiłe krajowe i międzynarodowe procedury rejestracji znaków towarowych