Ciekawe

Jakie ubranka zakładać niemowlakowi w domu, a jakie podczas spaceru?

 

Ubranka dla niemowląt można podzielić na kilka grup. Najpopularniejszym podziałem jest ten, który uwzględnia ubranka, które dziecko nosi w domu oraz te zakładane podczas spaceru i z myślą o wizycie u lekarza. Które z nich warto mieć więc zawsze pod ręką?

Ubranka do noszenia po domu

Jednym z najpopularniejszych ubranek dla niemowląt jest body – jednoczęściowy strój z długim lub krótkim rękawem. Najlepiej sprawdza się body wykonane z bawełny. Ten naturalny materiał nie drażni skóry, jest też nieoceniony wtedy, gdy konieczne jest cieplejsze ubranko, a jednocześnie nie chcemy, aby dziecko się przegrzało. Wybierając body dla małego dziecka warto sprawdzić, jak prezentuje się jego zapięcie. Powinno znajdować się ono po boku, dobrze jest też, gdy dodatkowe zapięcie umiejscowiono w okolicy dekoltu.Dobrze znanym ubrankiem do noszenia w domu jest także pajacyk. Tylko nieznacznie różni się on od niemowlęcego body, w przeciwieństwie do niego zakrywając całe ciało malucha. Pajacyk to świetne rozwiązanie na jesień i zimę. Jest ciepły, a jednocześnie nie ogranicza swobody ruchu. Jeśli szukamy uzupełnienia dla body, dobrym wyborem okażą się spodnie niemowlęce. Te są sprzedawane w różnej grubości, w sprzedaży dostępne są przy tym zarówno modele jednolite, jak i wielokolorowe.

Ubranka zakładane na spacer

Niemowlaki uwielbiają spacery. Nawet te najbardziej kapryśnie cieszą się, że mogą podziwiać świat z perspektywy wózka. Jeśli jednak spacery mają być dla nich bezpieczne, należy zadbać o odpowiedni ubiór malucha. Bez względu na porę roku na dziecięcej główce powinna znaleźć się czapka. Ta noszona zimą musi być znacznie grubsza od czapeczki letniej, można przy tym stosować zarówno ubranka dla niemowląt z bawełny, jak i z polaru. Bez względu jednak na to, z jaką porą roku mamy do czynienia, czapki powinny być miękkie i przyjemne w dotyku. Nie mogą też drażnić delikatnej skóry na główce niemowlaka.Najważniejszym elementem ubioru malucha podczas spaceru pozostaje jednak kombinezon. Także w tym przypadku mamy do czynienia z ubrankiem, które jest oferowane w różnych wariantach. Cieplejsza wersja kombinezonu niemowlęcego przeważnie powstaje z materiału, który nie przepuszcza wody, tak w letnim, jak i w zimowym wydaniu kombinezon jest jednak lekki i odporny nawet na dość silne podmuchy wiatru. Najlepszą opcją wydają się modele z zamkiem błyskawicznym. Są bezpieczne, a jednocześnie pozwalają na łatwe ubieranie i rozbieranie malucha. Gdy pogoda sprzyja, kombinezon można zastąpić kurtką albo bluzą z kapturem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie ubranka dla dzieci.