Dom i Wnętrze

Jak prawidłowo wykonać zadaszenia tarasu?

Zadaszenia tarasu otwierają przed nami ogromne możliwości. Dzięki niemu zyskujemy ochronę przed różnymi warunkami atmosferycznymi, jak również tworzymy miejsce do przechowywania rzeczy. Prawidłowo wykonane zadaszenie będzie nam służyć o każdej porze roku.

Zadaszenia tarasu – odpowiednie materiały budowlane

Wykonując zadaszenia tarasu pod uwagę musimy wziąć nie tylko sam dach, ale także elementy boczne, które będą stanowić podparcie dla całości. W wyjątkowych sytuacjach nie trzeba brać pod uwagę wsporników bocznych. Chodzi tutaj głównie o markizy, które montowane są na ścianie budynku i można je zwinąć automatycznie lub ręcznie. Boczne wsporniki warto wykonać z elementów drewnianych lub metalowych. Jeżeli chodzi o samo zadaszenie do wyboru mamy także deski, tkaniny, płyty poliwęglanowe. Ciekawą propozycją jest utworzenie zadaszenia w formie pergoli, dzięki czemu uzyskamy nad sobą piękny, naturalny dach z roślin pnących.

Montaż zadaszenia 

Mamy materiał, to należy wykonać montaż całości zadaszenia tarasu, który powinien nastąpić według projektu. Może do wykonania takiej konstrukcji nie jest potrzebne specjalne pozwolenie budowlane, jednak podstawowy projekt architektoniczny to podstawa. To właśnie dzięki niemu będzie możliwość złożenia wszystkiego w jedną całość. Wykonując projekt weźmy pod uwagę fakt, czy chcemy aby taras został w całości, czy tylko w pewnej części osłonięty. Weźmy również pod uwagę elewację naszego budynku, okna oraz właściwe wyjście na taras tworząc całościową konstrukcję z drewna lub metalu.