Zdrowie i Uroda

Jak długo utrzymuje się efekt wolumetrii?

Zastosowanie wypełniacza, jakim są preparaty na bazie kwasu hialuronowego, umożliwia zmianę konturów twarzy i jej wymodelowanie. Zabieg ten opiera się na wykorzystaniu substancji, która występuje również naturalnie w ludzkim organizmie. Zmiany wspomnianego konturu to opcja dla osób, które borykają się z asymetrią twarzy, brakiem proporcjonalności, zbyt wyrazistymi lub zbyt dziecięcymi rysami. Zwiększanie objętości w wybranych obszarach może również być sposobem na odmłodzenie wizerunku przez spłycenie zmarszczek i bruzd. Co należy wiedzieć o zabiegu wolumetrii? Jakie partii twarzy modeluje się z pomocą kwasu hialuronowego? Jak długo utrzymują się efekty?

Czym jest wolumetria i co pozwala osiągnąć?

Wolumetria to zabieg medycyny estetycznej, który polega na iniekcji wspomnianego kwasu hialuronowego. Zanim przeprowadzi się tę procedurę, pacjent umawia się na konsultację z lekarzem, aby w trakcie rozmowy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania oraz ustalić przebieg samego zabiegu. W dniu, w którym ma być wykonana wolumetria, obszar poddawany iniekcji jest odpowiednio znieczulany. Po aplikacji preparatu pacjent może udać się do domu.

 

Z pomocą wolumetrii można wyraźnie poprawić kształt policzków, podnieść je, a także skupić się na korekcji środkowej części twarzy, czyli na nosie, spłyceniu bruzd, zmarszczek marionetki. U niektórych pacjentów wykonuje się również modelowanie żuchwy, skroni, brody, a także wygładza zmarszczki statyczne. W zależności od charakteru zabiegu i jego złożoności wykonuje się jedną lub kilka sesji. Jeśli natomiast chodzi o ilość kwasu hialuronowego wstrzykiwanego pod skórę, zazwyczaj podczas pierwszego zabiegu aplikuje się do czterech mililitrów. Finalna ilość będzie zależeć od indywidualnych ustaleń i potrzeb zabiegowych u konkretnego pacjenta.

Od czego zależy długość utrzymywania się efektów zabiegowych?

Efekty zabiegowe widoczne są praktycznie od razu po przeprowadzeniu procedury. Na finalny rezultat trzeba jednak poczekać minimum kilka dni, gdyż na podrażnionej skórze może pojawić się obrzęk i zaczerwienienia. Zdarza się także, że uwidaczniają się na powierzchni siniaki, a miejsce poddawane iniekcji piecze. Wizualne zmiany można ukryć pod makijażem.

 

Jak długo pacjent cieszy się z efektów wolumetrii? Jest to kwestia bardzo indywidualna i wpływ na nią ma kilka czynników.

Dobór preparatu z kwasem hialuronowym

Jedną z kwestii, jaką należy uwzględnić, jest rodzaj kwasu hialuronowego wybranego do zabiegu. Jego dobór uzależniony jest od potrzeb pacjenta i miejsca, które wymaga korekty. Każdy preparat wchłania się w różnym tempie, co może określać częstotliwość powtarzalności wolumetrii. Duże znaczenie ma nie tylko ilość i rodzaje aplikowanego preparatu, ale także ich jakość. Należy do tego zabiegu stosować wyłącznie sprawdzone środki od renomowanych marek, jak i korzystać z usług profesjonalnego lekarza medycyny estetycznej, który podejmie się przeprowadzenia zabiegu.

Indywidualne cechy i predyspozycje pacjenta

Kolejny aspekt to tryb życia pacjenta, jego stan zdrowia, czy wiek. Istotne są jego indywidualne cechy organizmu, kondycja skóry, jak i jej codzienna pielęgnacja.

Przygotowanie się do zabiegu wolumetrii

Warto dodać, iż odpowiednie przygotowanie się do omawianej procedury również może wpłynąć na jej skuteczność, jak i na finalne rezultaty. Będzie to na pewno wykluczenie przeciwwskazań do zabiegu, rezygnacja z alkoholu kilka dni przed zabiegiem, tak samo jak z niektórych leków, suplementów diety i nadmiernej aktywności fizycznej. Postępując zgodnie z zaleceniami lekarza można zwiększyć szanse na uzyskanie lepszych efektów.

Jak długo utrzymują się efekty po wolumetrii?

Zabieg, jakim jest wolumetria, może utrzymywać się od 10 do 18 miesięcy. U niektórych pacjentów efekty widoczne są nawet do dwóch lat od iniekcji. Jeżeli chciałbyś wykonać lifting wolumetryczny u siebie, możesz w tym celu umówić się na konsultację w Klinice Novoderm w Łodzi i porozmawiać z lekarzem medycyny estetycznej.