Motoryzacja

Iveco – autolaveta  

Czasem każdy samochód – zarówno ciężarowy jak i osobowy może potrzebować na drodze specjalistycznej pomocy. Niestety wewnętrze awarie czy stłuczki zdarzają się na drogach każdego dnia. Czasem są one tak poważne, że samochody są dosłownie uziemione i nie mogą ruszyć z miejsca. Wtedy przydaje się laweta, która jest odpowiednio dostosowana do transportu takich pojazdu. Jedną z firm, która produkuje samochody idealnie dostosowanie do transportu lawetą jest włoska marka Iveco. Autolaveta posiada wydłużoną naczepę i specjalne haki za pomocą, których jest w stanie przymocować i przewieźć samochód w dowolne miejsce!

 

Autolaveta od Iveco wraz z opcją Truck Assitance

 

Niestety niekorzystne warunki środowiska, brak wyobraźni wielu kierowców czy uszkodzenia wewnętrzne pojazdów mogą prowadzić do groźnych wypadków na drodze. Zdarzają się one w najbardziej niespodziewanych momentach i często po prostu nie da się ich przewidzieć. W takim wypadku po bolesnych stłuczkach/ryzykownych awariach jak awarie silnika lepiej nie ryzykować głębszego uszkodzenia pojazdu. Wtedy funkcja Truck Assistance wraz z wezwaniem lawety wydaje się jedynym słusznym rozwiązaniem. Laweta transportuje nie tylko samochód, ale również kierowcę w wyznaczone miejsce. Najczęściej jest to najbliższy mechanik, który jest w stanie podjąć się naprawy pojazdu i przywrócić go do używalności. W przypadku najgroźniejszych wypadków i uszkodzeń samochód może być również przetransportowany pod dom czy bazę kierowcy.

 

Tak jak wcześniej było wspomniane istnieje jeden pojazd idealnie przystosowany do transportu lawetowego pochodzący od marki Iveco. Autolaveta ta zbudowana jest na bazie pojazdu Iveco Daily, który bardzo często wykorzystywany jest do takich ,,przeróbek”. Jest to związane z niezawodnością pojazdu na różnych płaszczyznach.

 

Podsumowanie

 

Nigdy nie wiadomo kiedy laweta przyda się i pomoże danemu pojazdowi w najtrudniejszej sytuacji. Warto mieć we własnym telefonie kontakt do ubezpieczalni, opcji Truck Assistance czy pobliskiego prywaciarza oferującego usługi autolavety.