Ciekawe

Ile trzeba zapłacić za dobry zestaw do manicure hybrydowego?

Manicure hybrydowy nie jest wcale tak skomplikowany, jak to by się mogło wydawać. Każda kobieta, nawet ta zupełnie niezaznajomiona z tematem, jest w stanie nauczyć się go wykonywać, zaopatrując się jedynie w porządny zestaw do manicure hybrydowego. A ile za coś takiego trzeba zapłacić?

Najtańsze zestawy do hybryd

Zestawy komponowane samodzielnie są zazwyczaj dużo droższe od tzw. „gotowców”. Jeżeli więc głównym kryterium wyboru staje się sama cena produktów, najlepiej szukać ich w większych zestawach, z których nierzadko korzystają profesjonalne kosmetyczki.

Najbardziej podstawowe zestawy do manicure hybrydowego, składające się wyłącznie z kilku najważniejszych elementów (m.in. bazy, utwardzacza, lakieru kolorowego i lampy) kosztują od 60 do 80 zł. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie będą one miały najlepszej jakości.

Zestawy ze średniej półki cenowej

Skoro koszt wykonania manicure’u hybrydowego w salonie to ok. 60 zł, równie dobrze można by było zainwestować w coś odrobinę droższego, co na pewno lepiej się sprawdzi i posłuży kobiecie znacznie dłużej. Standardowy, aczkolwiek bardziej profesjonalny zestaw do manicure hybrydowego jest wydatkiem rzędu ok. 150-200 złotych.

Oczywiście amatorkom, które nie zamierzają zarabiać na wykonywaniu hybryd, takie zestawy kosztujące 100-200 złotych w zupełności wystarczą, ale już profesjonalistki oraz osoby szukające elementów wyposażenia dla swoich salonów kosmetycznych powinny zainwestować w coś droższego i lepszego. Ceny specjalistycznych kompletów do hybryd rozpoczynają się natomiast od 500 złotych.

Droższy = lepszy?

Najczęściej tak, ale przede wszystkim droższe zestawy do manicure hybrydowego są wygodniejsze w użyciu. Wyposaża się je w lampy o większej mocy, które w ciągu dosłownie kilkunastu sekund są w stanie utwardzić i utrwalić warstwy kolorowych preparatów. Lampy tańsze są oczywiście słabsze, dlatego nieraz to one wpływają najmocniej na czas wykonywania zabiegu.

Preparaty pojawiające się w droższych kompletach mają również dłuższe terminy ważności. Zachowują pełną świeżość i doskonałą jakość przez przynajmniej sześć miesięcy, podczas gdy tańsze lakiery mogą rozwarstwić się już po kilku tygodniach – a wtedy trzeba je wymienić, po raz kolejny wydając pieniądze.

Zestawy do manicure hybrydowego dostępne są w oferice Chiodo.pl