Ciekawe

Idealna czapka dla chłopców, czyli jaka?

Dziecięce czapki przydają się praktycznie o każdej porze roku. Upalnym latem chronią przed palącym słońcem, a jesienią przed deszczem i wiatrem. Zimą zapewniają komfort termiczny, podobnie jak i w pierwszych dniach wiosny, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza. Czapka dla chłopców powinna być zatem dopasowana swoją konstrukcją do pory roku, a także rozmiarowo.

 

Nasze pociechy to najbardziej wymagająca grupa, jeśli chodzi o odzież i akcesoria odzieżowe.

Te zaś muszą spełniać wiele wymagań, a na pierwszym miejscu stawiać będziemy nie tylko cenę. W dużej mierze liczy się wykonanie, zastosowane materiały i sposób wykończenia. Do tego wygoda użytkowania, jak i stylistyka, coraz ważniejsza dla dorastających chłopców. Na co zwracać uwagę?

Czapka dla chłopca musi zostać dopasowana rozmiarowo. Kierujemy się zmierzonym obwodem głowy chłopca, a najlepiej wybieramy się razem z nim do sklepu, by przymierzyć wybrane modele. Ważnym elementem jest dopasowanie konstrukcji do pory roku. Na lato najlepiej sprawdzają się czapki z daszkiem, opatrzone siateczką po bokach, dla zachowania przewiewności. Świetnie chronią przed słońcem. W porze jesiennej, ale i wczesną wiosną, czapeczki powinny być grubsze i wykonane z cieplejszych materiałów, by nie narazić dziecka na przemoknięcie lub przewianie. Zimą zaś doskonałym wyborem są grube czapki z uszami.

 

Czapka dla chłopców będzie wykonana z innych materiałów, w zależności od pory roku, na jaką szukamy czapeczki.

Cieńsze wykonania to głównie bawełna bądź dresowy materiał. Zimą sprawdza się dodatkowa warstwa polarku, który gwarantuje zachowanie komfortu termicznego. Uwagę należy zwracać czy materiał się nie strzępi i nie pruje, a ewentualne pompony i doszyte elementy, trzymają się na miejscu.

To ważne, by czapeczka zachowała swoją trwałość, a podczas prania nie traciła kolorów i nie kurczyła się. Takie wykonania najczęściej oferują uznani producenci odzieży dziecięcej. Rodzice mogą być pewni, że mają do czynienia z produktami wysokiej jakości, wygodnymi dla dziecka i zachowującymi pożądane walory.