Dom i Wnętrze

Czy tanie domy całoroczne są warte uwagi?

Drewniane, tanie domy całoroczne są na ustach wielu osób. Do pewnego czasu znane były tylko drogie domy murowane, których koszt inwestycyjny przekraczał możliwości wielu osób. Odkąd drewniane domy szkieletowe zagościły na naszym rynku wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto inwestować w nie swoje pieniądze.

Tanie domy całoroczne, ale czy dobre?

Tanie domy całoroczne mają naprawdę niski koszt, jeżeli weźmiemy pod uwagę domy murowane. Trzeba przyznać, że sam fakt, iż cały dom wybudowany jest z drewna może nasuwać pewne wątpliwości chociażby odnośnie ciepła utrzymującego się w domach. Ważnym jest więc sprawdzenie dokładnie ocieplenia, jakie miałoby zostać wykonane na takim domu. Musi być to wysokiej jakości wełna mineralna włożona pomiędzy ruszt podtrzymujący warstwę elewacyjną. Warto także w takim wypadku pomyśleć o systemie ogrzewania wykorzystującym energię odnawialną. W takim wypadku dom z drewna budowany techniką szkieletową będzie wart naszej uwagi i naszych pieniędzy.

Szybkie wykonanie

Tanie domy całoroczne można wykonać bardzo szybko. Do tego budowa takiego domu może być rozpoczęta o każdej porze roku. Trzeba jednak przyznać, że nasz rynek budowlany nie ma wielu ekspertów od budowania domów techniką szkieletową. Polskie ekipy budowlane przyzwyczajone są do technologii tradycyjnej budowania domów. Technika szkieletowa jest dobra. Zanim jednak ktoś zaoferuje się z jej usługami musi ją poznać bardzo dokładnie, ponieważ ta technika jest bardzo wymagająca na każdym etapie budowy.