Dom i Wnętrze

Czy jeszcze papą kryje się dachy?

Papa na dach to materiał budowlany znany od wielu lat, praktycznie papa była zawsze i zawsze kryło się nią dachy. Kiedyś ten smolisty produkt był produktem bardzo trudnym do użycia, męczono się więc i umieszczano go na szczycie domów. Przez wiele lat znacznie zmieniła swoją strukturę papa na dach cena jej pozostała wciąż niska i bardzo atrakcyjna.

JAKA DZISIAJ JEST PAPA NA DACH CENA JEJ ILE JEST DZISIAJ WARTA?

Dzisiejsze papy to najczęściej papy termozgrzewalne, oznacza to, że mocuje się je na dachy płaskie przy pomocy specjalnych nagrzewnic. Jest to tak zwana inaczej papa samoprzylepna. Pod wpływem wysokiej temperatury papa samoprzylepna przylepia się do powierzchni sama. Idealnym przykładem jest też papa wierzchniego krycia cena jej jest stosunkowo niska. Sama papa wierzchniego krycia to materiał składający się z kilku warstw, dzięki czemu jest to papa bardzo mocna i wytrzymałą.Papy wierzchniego krycia lub bitumiczne przyczepia się do powierzchni za pomocą specjalnych gwoździ. Papy na dach to wciąż bardzo dobry materiał kryjący, daje doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią, chroni wnętrze od wody a cena tego strukturalnego materiału wciąż jest stosunkowo niska i przyjazna.

JAK KAŻDA PAPA JEST ZBUDOWANA?

Budowa każdego rodzaju papy to złączenie ze sobą kilku warstw. Sercem papy jest osnowa, to wnętrze, które okryte jest poszczególnymi warstwami. Właśnie rodzaj osnowy decyduje o elastyczności papy i jej rozciągliwości. Papę zabezpiecza warstwa bitumu czyli znany i popularny asfalt a na samym jej wierzchu umieszcza się, bardzo często, posypka mineralna lub specjalny talk. Dzięki tak konkretnej budowie dzisiejsza papa jest trwała, mocno izoluje, nie przepuszcza powietrza, nie pęka pod wpływem zginania i nie klei się.

PAPĘ WCIĄŻ WYKORZYSTUJE SIĘ DO POKRYCIA DACHÓW

Papa jest wciąż bardzo popularnym materiałem, szczególnie mocna i trwała jest papa wierzchniego krycia cena jej jest bardzo atrakcyjna a sam materiał doskonale sprawdza się w praktyce. Papy wierzchnie zbudowane są z kilku warstw, co sprawia, że doskonale sprawdzają się jako pokrycia dachowe.

PAPA NAJLEPSZA JEST NA DACHY PŁASKIE

Wciąż jednak każdy rodzaj papy najlepiej nadaje się na położenie na dachy płaskie. Przy dachach o dużym kącie spadku, istnieje ewentualność, że pod wpływem promieni UV płaty papy mogą się odklejać, odkształcać i odpadać.