Ciekawe

Bielizna wyszczuplająca – co warto wiedzieć przed pierwszymi zakupami?

 

Bielizna korygująca jest dziś dostępna w wielu wersjach. Kobiety, które zastanawiają się nad jej zakupem nie ukrywają, że często czują się bezradne odkrywając, z jak wieloma możliwościami wyboru mają do czynienia. Warto więc, jeszcze przed pierwszymi zakupami, usystematyzować wiedzę na jej temat.

Jak działa bielizna do zadań specjalnych?

Bielizna wyszczuplająca potrafi zdziałać cuda radząc sobie z naprawdę poważnymi niedoskonałościami kobiecego wyglądu. Jej działanie nie jest jednak tajemnicą. O skuteczności bielizny tego rodzaju decyduje przede wszystkim to, z jakiego materiału została ona wykonana. Przeważnie mamy do czynienia z włóknami syntetycznymi, na uwagę zasługuje przy tym również wysoki udział elastanu. Materiał taki gwarantuje, że bielizna będzie przylegała do ciała, a jednocześnie będzie w stanie nadać mu najbardziej pożądany kształt. Oczywiście, pewne znaczenie ma także konstrukcja bielizny korygującej. Tak w przypadku body, jak i staników oraz majtek mamy do czynienia ze specjalnie wzmocnionymi strefami przeszycia. Pojawiają się także usztywnienia wpływające na to, że modelowanie sylwetki staje się bardziej efektywne.

Jak znaleźć odpowiedni rozmiar?

Oczywiście, nawet najbardziej nowoczesna konstrukcja i najsolidniejszy materiał nie zdadzą się na wiele, jeśli bielizna wyszczuplająca nie zostanie wybrana w przemyślany sposób. Tu często popełnianym błędem jest kupowanie jej w rozmiarze mniejszym niż ten, w którym chodzi się na co dzień. Jeśli bielizna ma być skuteczna, takie działanie jest niewskazane. Najlepiej postawić na ten sam rozmiar, w którym chodzi się regularnie. Po założeniu bielizna będzie opasająca i wąska, poruszanie się w niej nie będzie jednak powodować dyskomfortu.

Czy bielizna korygująca jest bezpieczna?

Bielizna korygująca nie bez przyczyny jest nazywana często bielizną do zadań specjalnych. Jej stosowanie przynosi znakomite rezultaty, należy jednak liczyć się z tym, że traktowanie jej jako trwałego rozwiązania problemów z wagą jest błędne. Jeśli będzie noszona regularnie, przez cały dzień, straty z tego tytułu mogą być znacznie poważniejsze niż korzyści. Sami producenci przestrzegają przed wzrostem ciśnienia w jamie brzusznej, zwracają też uwagę na ucisk na zakończenia nerwowe, który na dłuższą metę ma prawo niepokoić. Bielizna korygująca nie powinna prowadzić do omdleń tak, jak robiły to dziewiętnastowieczne gorsety. Z pewnością musi być jednak traktowana jako rozwiązanie wspomagające. Dotyczy to zarówno bielizny na całe ciało, jak i tej zakrywającej jedynie jego poszczególne partie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna wyszczuplająca.