Dom i Wnętrze

Bezpieczny i komfortowy pokój dla dziecka

Przygotowując pokój dla dziecka w wieku przedszkolnym rodzice powinni uświadomić sobie, że takie pomieszczenie powinno być nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim komfortowe i bezpieczne. Kluczowe jest dobranie odpowiednich mebli, łóżka, stworzenie wygodnego miejsca do zabawy, odpoczynku. Jakie pomysły najlepiej wykorzystać?

Dopasowane do potrzeb meble!

Z pewnością tworzenie pokoju powinniśmy rozpocząć od znalezienie odpowiedniego łóżka dla dziecka. Coraz więcej rodziców jest zdania, że kupno ramy łóżkowej oraz osobnego materaca to najlepsza możliwość. Dzięki temu mogą oni dopasować materac do indywidualnych potrzeb dziecka. Wielu producentów oferuje materace z dodatkowymi warstwami z naturalnych włókien – ich zadaniem jest gromadzenie wilgoci.

Co z innymi meblami? W przypadku przechowywania ubrań w grę wchodzi specjalna szafa! Szafa dla dziecka powinna być przede wszystkim dopasowana do jego wzrostu – nie może być zbyt wysoka, gdyż dziecko nie sięgnie wtedy na wyższe półki. Na szczęście producenci mebli oferują niezwykle szeroki asortyment mebli dziecięcych, wykonanych zazwyczaj z płyt meblowych. Meble takie nie zrujnują naszego portfela, a jednocześnie będą mogły służyć dziecku przez szereg lat. Dodatkowym atutem jest fakt, że wiele z takich mebli posiadanie niezwykle żywe kolory. Z pewnością przypadną one do gustu każdemu maluchowi.
W pokoju warto również umieścić niewielki stoliczek, w którym stworzymy miejsce do rysowania, malowania.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl