Zdrowie i Uroda

Bądź piękna bez względu na wiek!

Piękna, świeża i naprężona skóra twarzy to marzenie każdej kobiety, bez względu na szerokość geograficzną, wiek, kolor skóry. Niestety, wraz z upływem lat nasza skóra wiotczeje. W naszej skórze znajduje się kolagen oraz kwas hialuronowy – te dwa składniki odpowiadają za naprężenie, właściwe nawodnienie, sprężystość skóry. W miarę upływu lat ilość tych składników w skórze spada, przez co jest ona bardziej podatna na uszkodzenia, pojawianie się pierwszych zmarszczek.

Co jeszcze źle wpływa na naszą skórę?

– Wśród największych wrogów naszej skóry wymienia się przede wszystkim brak wody, ale i promieniowanie UV. Szczególnie to ostatnie powinno być przez nas traktowane bardzo poważnie, gdyż może prowadzić do powstawania złośliwych zmian skórnych – mówi doktor Karolina Kuśnierz, właścicielka kliniki medycyny estetycznej oraz witryny internetowej karolinakusnierz.pl. Promieniowanie UV przyspiesza procesy starzenia skóry, przez co znacznie szybciej pojawiają się pierwsze zmarszczki. Ochronę przed promieniowaniem zapewnią nam kosmetyki z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi.

Jak jeszcze walczyć ze zmarszczkami?

Nie powinniśmy wierzyć reklamom – kremy przeciwzmarszczkowe nie są w stanie zmniejszyć zmian na naszej skórze. Jedynym skutecznym sposobem na walkę z nimi jest wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym. Jest to bezpieczny zabieg trwający kilkadziesiąt minut, przeprowadzany w profesjonalnych gabinetach klinik medycyny estetycznej. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego możliwe jest widoczne spłycenie zmarszczek i uelastycznienie skóry. Kwas hialuronowy stosowany podczas zabiegów nie powoduje alergii, jest bezpieczny dla zdrowia, a po 9-12 miesiącach organizm usuwa go w sposób naturalny. Po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu. Efekty wypełnienia widać już po chwili od zastosowania tego preparatu!