Zdrowie i Uroda

Alternatywa dla tradycyjnych lakierów do paznokci

Nie każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje alternatywa dla tradycyjnych lakierów do paznokci. Jak się natomiast okazuje, nie tylko istnieje alternatywa, lecz istnieje ich nawet kilka. Wśród alternatywnych rozwiązań jeśli chodzi o malowanie paznokci niewątpliwie jest lakier winylowy, jeden z najnowszych produktów do malowania paznokci.

Kto może nam nałożyć lakier winylowy?

Jak się okazuje, nakładanie lakieru winylowego jest na tyle proste, że nie potrzebujemy do tego niczyjej pomocy. Wielu kobietom wydaje się, że malowanie paznokci czymkolwiek innym niż zwykłym lakierem wymaga pomocy specjalisty. Jak się jednak okazuje, wcale tak nie jest.

Malowanie paznokci krok po kroku

Może to być zaskakujące, jednak w rzeczywistości nałożenie lakieru winylowego jest nawet prostsze od malowania paznokci tradycyjnym lakierem. Między innymi dlatego, iż do malowania paznokci nowocześniejszym lakierem nie jest konieczne wcześniejsze nakładanie na paznokcie tak zwanej bazy. Innymi słowy, lakier winylowy nakłada się na czysty paznokieć, niczym niepokryty. Nie robi się tego natomiast z lakierem tradycyjnym, stąd tez więcej jest zachodu przy malowaniu paznokci właśnie tradycyjnym lakierem do paznokci.

Kiedy już nałożymy pierwszą warstwę lakieru winylowego jedynym co nam pozostaje jest oczekiwanie na to, aż warstwa ta wyschnie. Dobrą wiadomością jest to, że nie musimy po wyschnięciu ponownie nakładać warstwy lakieru. Jedna warstwa w zupełności wystarczy. Jest to prawdopodobnie zaskakujące dla kobiet, które całe życie używają zwykłego lakieru, który niestety nie może być nałożony tylko w jednej warstwie.

Warstwa ochronna

Przydatna, lecz niekonieczna jest również warstwa ochronna, którą to nakłada się po wysuszeniu paznokci. Nałożenie warstwy ochronnej jest akurat wspólnym etapem dla malowania paznokci zwykłym lakierem oraz lakierem winylowym.

Wato mieć na uwadze, że lakier winylowy zapewnia nam niezwykłą oszczędność czasu. Nie dość, że nakładanie lakieru trwa krócej, to jeszcze dłużej pozostaje on na paznokciach.