Ciekawe

Wiązania narciarskie Atomic – ważna część wyposażenia narciarza

Wiązania narciarskie to ważny element wyposażenia narciarza, na którym przypina się buty narciarskie. Obok samych nart oraz butów stanowią istotną część wyposażenia dla narciarza. Warto wybierać dobre wiązania, takie jak np. Atomic.

Wiązania narciarskie Atomic – element stroju narciarza

Wiązania narciarskie stanowią niezbędny element wyposażenia dla każdego, kto wybiera się na stok. Wiązania posiadają część przednią, która przytrzymuje czubek buta i tylną – służącą do wiązania nart na pięcie. Dlaczego wiązania tak tak istotne dla narciarza? Wynika to z faktu, że odpowiadają za prawidłowe przypięcie nart do nóg narciarza. Ich zadaniem podczas jazdy jest zapewnienie stabilnej i bezpiecznej pozycji. To też ochrona przed upadkami, które mogą być groźne na stoku. Na rynku można znaleźć różne rodzaje wiązań. Do tych najbardziej popularnych zalicza się m.in. wiązania biegowe, które w których nie mocuje się tylnej części buta. Z uwagi na przeznaczenie wiązań wskazuje się też na wiązania zjazdowe oraz przeznaczone do skoków na nartach. Innym rodzajem są wiązania turystyczne.

Wiązania narciarskie Atomic – dlaczego warto je wybrać?

Szukając dobrych jakościowo wiązań warto wybrać te firmy Atomic, które są w stanie zapewnić właściwą pozycję dla narciarza. Wiązanie posiada mechanizm bezpieczeństwa, odpowiadający za odczepienie się buta w sytuacji nacisku zbyt dużej siły, a tym samym pozwala uwolnić nogę narciarza np. podczas upadku. W efekcie nie dochodzi do poważnych uszkodzeń.

Mechanizm bezpieczeństwa jest o tyle istotny, że na ogół oparty jest na

działaniu regulowanej sprężyny, która odkształca się np. w czasie wypadku narciarza i nie doprowadza do powstawania ciężkich urazów. To ważne, by móc maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo podczas przebywania na stoku i w sytuacji gdy dojdzie do groźnego wypadku, w którym narta mogłaby uszkodzić ciało.

Czy charakteryzują się wiązania narciarskie?

Niektóre modele wiązań posiadają obrotową część przednią i tylną, co jest gwarancją bezpieczeństwa podczas upadku. W takiej sytuacji dochodzi do ich obracania się na bok, lub też w kierunku pionowym. Często wiązania są również wyposażone w mechanizm określany jako ski-stop (patrz obrazki obok), który chroni nartę przed zjazdem w dół stoku. Takie formy wiązań jak ski-stop maja formę widełek, zlokalizowanych wzdłuż narty, które po założeniu butów odwracają się i pozwalają na wyhamowanie. Stanowią połączenie praktyczności z troską o bezpieczeństwo osoby, która posiada na nogach narty i zjeżdża ze stoku.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://proshop.com.pl/13-wiazania-narciarskie wiązania narciarskie atomic.