Ciekawe

Szyjemy dla dziecka – co na pewno mu się przyda?

Podczas urlopu macierzyńskiego i wychowawczego możemy spróbować wysupłać trochę czasu na to, aby stworzyć dla malucha coś niezwykłego, co mu się przyda i co będzie ciekawe. Umiejąc szyć i posiadając nieograniczoną wyobraźnię oraz kreatywność można naprawdę zdziałać bardzo wiele. Najważniejsze to znaleźć sklep internetowy z dobrymi jakościowo tkaninami w przystępnej cenie (dobrze, jeśli od razu będzie to tam pasmanteria internetowa, w której zaopatrzymy się we wszelkie niezbędne detale) oraz zmotywować się do działania.

Zabawki sensoryczne, pluszaki, podusie

Nieograniczone ilości wypełnienia antyalergicznego w postaci kulki daje możliwość wypchania wszystkiego. Dlatego też możemy naszemu maluchowi uszyć zabawkę – śmieszną rybkę, żyrafę, słonia czy też lwa z kolorowych, bawełnianych materiałów lub też z jakże popularnego polaru minky. Takie zabawki maluch z pewnością doceni już wtedy, kiedy będzie dopiero zaczynał interesować się otaczającym go światem. Można też uszyć podusie lub też panele w kształcie poduszek, które będą miały pełnić funkcję ochraniaczy do łóżeczka. One też mogą przyjąć formę kolorowych samochodzików, jednorożców, domków lub też rozmaitych zwierząt. Ogromną popularnością cieszą się też obecnie zabawki sensoryczne i takie też można wykonać samemu wykorzystując różnego rodzaju produkty pasmanteryjne: guziki, rzepy, różnego rodzaju wstążki – wszystko to, co może malucha zaciekawić i pomóc w jego rozwoju. Zabawka sensoryczna może przyjąć formę miękkiej kostki, gdzie dodatkowo w jej wnętrzu umieścimy coś szeleszczącego.

A może też kocyki i kołderki?

Z bawełny możemy też uszyć komplet pościeli lub też ciekawe, ozdobne poduchy do pokoju malca. Nie zajmie nam to dużo czasu, a to pomieszczenie na pewno dzięki temu stanie się znacznie przytulniejsze. W sklepach z tkaninami znajdziemy ogromny wybór bawełny różnego rodzaju w drukowane postacie z bajek, zwierzątka, autka, księżniczki oraz inne, typowo bajkowe motywy. W ten sposób możemy uszyć co tylko chcemy i co uznamy za przydatne dla naszego dziecka oszczędzając tym samym pieniądze.