Sałatki i surówki – postaw na świeże warzywa i owoce!

Sałatki i surówki – postaw na świeże warzywa i owoce!

0

Sezon letni to najlepszy czas na to, aby w codziennej diecie zagościły smaczne warzywa i owoce. Warto jeść je codziennie – posiadają one wiele cennych składników odżywczych, witaminy, mikroelementy oraz błonnik, który pozwala na regulowanie metabolizmu ciała. Co warto wiedzieć o warzywach i owocach przed ich podaniem? Gdzie szukać wartościowych produktów tego typu?

Skąd brać świeże warzywa i owoce?

Aby mieć pewność wysokiej jakości kupowanych produktów, warto stawiać na lokalnych dostawców. Zamiast marketów warto szukać typowych sklepów warzywnych, gdzie w czasie lata znajdziemy najwyższej jakości warzywa i owoce, nierzadko pochodzące z okolicy. W ten sposób nie tylko mamy pewność wysokiej jakości, ale też wspieramy lokalnych rolników. Warto również pamiętać, że cena zależeć będzie od dostępności i sezonowości produktów – papryki i pomidory najtańsze będą w sierpniu, w lipcu stawiajmy na truskawki, czereśnie. Pamiętajmy, aby jak najwięcej warzyw i owoców jeść w formie surowej – w ten sposób zachowują one cenne składniki odżywcze i witaminy.

Szybkie i sprawdzone przepisy na pyszne sałatki

Warzywa i owoce mogą być idealną bazą dla letnich sałatek. Propozycje takie jak sałatka cypryjska z serem halloumi może być przygotowywana zarówno jako dodatek, ale też samodzielne danie, podawane np. na stół podczas grillowania innych potraw. Sałatki kojarzone są zazwyczaj z wytrawnymi daniami – warto eksperymentować i sprawdzić przepisy, w których sałatki owocowe podawane są na słodko. Świetnym przykładem będzie sałatka z fetą, arbuzem i świeżymi listkami mięty. Inną propozycją są sałatki z wykorzystaniem ziaren granatu, z mango czy też z awokado. Warto pomyśleć również o odpowiednim dressingu takich sałatek – nada on estetyki, ale też wyrafinowanego smaku!