Ciekawe

Na czym polega gwarancja Online Ready od Elzab?

Pierwsze kasy fiskalne online mają się pojawić w Polsce w drugiej połowie 2018 roku. Równocześnie, część podatników, którzy obecnie muszą zainstalować w swoich firmach urządzenia rejestrujące, zostanie niedługo zobligowana do wymiany technologii sprzedaży „starego” typu. Co zrobić, aby uniknąć tego obowiązku i już teraz wdrożyć kasę przygotowaną na zmiany w systemie fiskalizacji?

Konieczność wcześniejszej wymiany dotychczasowych urządzeń fiskalnych ma dotyczyć m.in. mechaników samochodowych, kosmetologów, fryzjerów, prawników, lekarzy czy właścicieli lokali gastronomicznych. Tak wynika z nowych przepisów, które pojawią się w ustawie o podatku od towarów i usług. Na rynku są jednak dostępne technologie oferujące gotowość na pracę w nowym systemie fiskalizacji. Gwarancja Online Ready jest oferowana m.in. w kasach produkowanych przez Elzab. Co zyskają przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na zainstalowanie urządzenia z takim certyfikatem?

 

Modernizacja kasy w wybranym momencie

Program Elzab Online Ready został uruchomiony przez polskiego producenta technologii sprzedaży w pierwszym kwartale 2017 roku. Przez ostatnich kilkanaście miesięcy już pewnie wielu przedsiębiorców zdążyło z niego skorzystać. Tym bardziej, że wspomniana gwarancja oznacza dla krajowego podatnika tak naprawdę same plusy. W wybranych kasach fiskalnych Elzab możliwa bowiem będzie modernizacja parametrów i funkcji technologii sprzedaży w przyszłości. I co najważniejsze, unowocześnienie urządzenia okaże się dostępne w terminie wskazanym przez podatnika, np. wtedy, gdy przepisy zobligują go do stosowania modelu nowego typu.

Warto przypomnieć, że kasy wprowadzone wraz z nowym systemem fiskalizacji, a więc modele działające online, zaczną stale współpracować z serwerami Ministerstwa Finansów. Ponadto, urządzenia te zaoferują realizowanie paragonów w formie papierowej i elektronicznej oraz ustandaryzowaną komunikację z terminalami płatniczymi. Kasy z gwarancją Online Ready będzie zaś można wyposażyć w rozwiązania technologiczne, które zapewnią m.in. wymienione przed chwilą funkcjonalności. W ten sposób certyfikat Elzab pozwoli uniknąć wymiany dotychczasowego urządzenia rejestrującego. Za unowocześnienie kasy gotowej na system online będzie oczywiście trzeba zapłacić. Koszt modernizacji okaże się jednak mniejszy, niż w przypadku wdrożenia kolejnego modelu. Dodatkowo, przedsiębiorca nie będzie musiał uczyć się od nowa obsługi kupionego modelu. Zyska natomiast znacznie funkcjonalniejszą, dotychczasową kasę fiskalną, której podstawowe opcje będą mu już doskonale znane.

 

Inne zalety urządzeń marki Elzab

Certyfikaty Online Ready nie są, rzecz jasna, jedynymi atutami urządzeń rejestrujących, które obecnie produkuje Elzab. W kasach fiskalnych tej marki występuje szereg innych, bardzo praktycznych rozwiązań dla handlu i usług. Wystarczy wspomnieć o flagowym modelu Elzab, czyli K10. To urządzenie z kolorowym panelem dotykowym, ultrawytrzymałą obudową oraz różnorodnymi interfejsami komunikacyjnymi (w tym opcjonalnym Bluetooth, GPRS albo Wi-Fi). Jeżeli zaś chodzi o kasy z wyższymi parametrami technicznymi, np. pojemniejsza bazą PLU, doskonałym przykładem wydajności współczesnych technologii sprzedaży jest Elzab Jota E.