Dom i Wnętrze

Materac na wymiar do łóżka małżeńskiego

Zakup łóżka małżeńskiego opartego na ramie to świetny wybór – takie łóżko to synonim komfortu oraz wspaniałego wyglądu – taki mebel doskonale uzupełni sypialnię. Aby jednak móc w pełni cieszyć się wygodnym i zdrowym snem musimy znaleźć odpowiedni materac. Tutaj wybór nie będzie taki oczywisty – w sklepach z materacami, zarówno stacjonarnych, jak i online, znajdziemy setki modeli o różnorodnej twardości czy wypełnieniu. Jaki model wybrać dla siebie?

Koniecznie określ swoje potrzeby

Aby móc kupić materac dopasowany do naszych potrzeb z pewnością musimy sami odpowiedzieć sobie na pytanie: czego oczekujemy? Zdecydowana większość osób po 30. Roku życia narzeka co jakiś czas na ból kręgosłupa – wynika to zazwyczaj z siedzącego trybu pracy oraz z faktu, że uprawiamy mało sportów. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem będą materace półtwarde lub twarde, które zniwelują dolegliwości bólowe i sprawią, że będziemy wstawać bardziej wypoczęci.

Materace klasyczne i innowacyjne

Do najczęściej kupowanych materacy bez wątpienia zalicza się modele piankowe – mają one doskonały stosunek jakości do ceny, przez co sprawdzają się zarówno w łóżkach małżeńskich czy dziecięcych. Wewnątrz materaców piankowych znajdziemy różnorodne pianki, w tym wysokoelastyczne oraz termoelastyczne, których zadaniem jest zapewnianie większego komfortu użytkownikom.

Drugim rodzajem znanych i cenionych materacy są materace sprężynowe, w których wnętrzu znajdują się połączone ze sobą sprężyny bonellowe. Taka konstrukcja nierzadko wzbogacana jest warstwami pianek lateksowych czy też matami kokosowymi dla usztywnienia materaca.

Coraz więcej osób decyduje się na zakup materaca kieszeniowego – ten posiada sprężyny, jednak pracują one niezależnie od siebie, każda z nich umieszczona jest w osobnej kieszonce z materiału. Taki materac ugina się jedynie w miejscu nacisku. Olbrzymią ofertę wygodnych i trwałych materacy zaproponuje nam producent studiomaterace.pl

Nowoczesne technologie, które wykorzystano w materacach

Współcześnie producenci prześcigają się w ulepszaniu swoich produktów. Jednymi z najciekawszych technologii jest wykorzystanie pianek termoelastycznych. Reagują one na ciepło – podczas kontaktu z naszym ciałem miękną i doskonale dostosowują się do anatomicznych kształtów ciała. Zastosowanie pianek termoelastycznych jest bardzo zasadne w przypadku osób ze zmianami zwyrodnieniowymi.

Wiele uwagi przykłada się do cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca. Podstawowe pianki materacowe posiadają w swojej strukturze liczne kanaliki, przez co powietrze znacznie lepiej wentyluje materac. Podobnie jest w przypadku pianek lateksowych, które nie tylko odznaczają się wysoką sprężystością, ale i doskonałą wentylacją. Dodatkowo wiele firm posiada opatentowane technologie, np. nacięcia na blatach materaca, które także polepszają przepływ powietrza.

Dobrym rozwiązaniem jest również stosowanie mat kokosowych lub wykonanych z traw morskiej. Taka mata nie tyko usztywni konstrukcję materaca, ale także pozwoli na wychwytywanie wilgoci i hamowanie powstawania pleśni wewnątrz struktury materaca.

Pokrowce materaców tworzone są z tkanin bawełnianych, które przyjemnie otulają ciało i dają wiele ciepła. Pokrowce można ściągnąć i prać w pralkach automatycznych.

Materace na wymiar

W przypadku łóżek wykonywanych na wymiar konieczny będzie także materac na wymiar. Te znajdziemy w topowych sklepach i u producentów. Musimy jednak mieć jednak na uwadze, że takiego materaca nie dostaniemy od ręki – czas oczekiwania może być nieco dłuższy.