Ciekawe

Karmy dla zwierząt

Nie bez przyczyny zwykło się mawiać, że jest się dokładnie tym, co się je. To znane powiedzenie jest oczywiście w pełni zgodne z prawdą, bowiem – jak pokazuje nam to praktyka – jedzenie wywiera znaczący wpływ na funkcjonowanie całego organizmu ludzkiego. Czy tylko ludzkiego? Niezupełnie, bowiem ta sama reguła odnosi się do zwierząt. To oczywiste, że każda osoba posiadająca czworonożnego przyjaciela chce ofiarować zwierzakowi to, co najlepsze, niemniej jednak warto wziąć pod uwagę również fakt, iż zdecydowana większość z nas nie posiada wiedzy dotyczącej żywienia psów, kotów czy też gryzoni. Jak zatem prawidłowo karmić domowego zwierzaka, by mógł on przez wiele lat cieszyć się dobrym zdrowiem?

Jedzenie domowe

Resztki z obiadu, zlewki zup, kawałki kurczaka z kośćmi czy też przejrzałe warzywa, a nawet owoce to pokarm, którym – o zgrozo! – żywi swoje zwierzęta spora część ludzi. Wszystko z uwagi na chęć poczynienia oszczędności. Warto jednak dodać, że są to oszczędności wyłącznie pozorne, bowiem – jak się częstokroć okazuje – taka dieta z reguły odbija się negatywnie na zdrowiu zwierzęcia. Z kolei chorego ulubieńca należy zawieźć do lecznicy weterynaryjnej. Pokrywamy więc nie tylko koszty związane z transportem, ale również koszty leczenia i – jeśli będzie to konieczne – okresu rekonwalescencji.

Jedzenie specjalistyczne i karmy wysokiej jakości

Zarówno karmy dla zwierząt odznaczające się wysoką jakością i tym samym dobrym składem, jak i karmy specjalistyczne to pokarm, jakim należy żywić domowego ulubieńca na co dzień. Co więcej wspomniane karmy specjalistyczne posiadają szereg właściwości wspierających leczenie czy tez problemy zdrowotne. Na przykład karma mokra Vets Natural Weight Reduction Dolina Noteci to pokarm działający odchudzająco, przeznaczony dla psów z nadwagą i otyłością, z kolei karma 4Vets Natural Joint Mobility Dolina Noteci to dieta weterynaryjna dla psów zalecana u zwierząt cierpiących z powodu chorób stawów. Wszystkie wspomniane rodzaje karmy i dużo, dużo więcej produktów znajdziesz na stronie sklepu http://kalinowa.pl/sklep/.