Zdrowie i Uroda

Jakie zabiegi na cienie pod oczami?

Zabiegi medycyny estetycznej skutecznie niwelują cienie pod oczami. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu należy udać się do gabinetu medycyny estetycznej, gdzie przede wszystkim zostanie zdiagnozowana przyczyna występowania cieni pod oczami w naszym przypadku.

Dobierz rodzaj zabiegu do typu cieni pod oczami

Każda twarz jest inna, a przyczyny cieni mogą być różnorakie: od szczególnych predyspozycji genetycznych, przez choroby nerek, aż po nieprawidłową dietę. Po dokładnym wywiadzie oraz ręcznym badaniu skory wokół naszych oczu, lekarz poinformuje nas, jakie zabiegi można wykonać, aby zobaczyć pierwsze efekty.

Należy jednak od razu przygotować się na to, że cienie pod oczami nie znikną już po jednym zabiegu. Usuwanie cieni pod oczami za pomocą zabiegów należy powtarzać nawet kilkukrotnie, w regularnych odstępach czasu.

Jaki zabieg na usunięcie cieni pod oczami?

Skuteczne rozprawienie się z cieniami pod oczami daje zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Zabieg ten daje bardzo szybki efekt, który utrzymuje się stale przez około pół roku. Potem trzeba niestety zabieg powtórzyć. Koszt jednego takiego zabiegu to około 100-1300 zł, w zależności do gabinetu, doświadczenia lekarza oraz od regionu Polski, w którym znajduje się klinika. Przestrzegamy: takie zabiegi powinny być wykonywane tylko i wyłącznie w profesjonalnych klinikach, w których zatrudnieni są wykształceni i doświadczeni lekarze z prawem do wykonywania zawodu.

Wstrzykiwanie tłuszczu z brzucha do worków pod oczami

Inny, coraz bardziej popularny, zabieg to wstrzykiwanie pod oczy tłuszczu odessanego z brzucha pacjenta lub pacjentki. Zabieg trwa niecałą godzinę i musi być powtarzany co najmniej dwa razy zanim zobaczymy pierwsze efekty. Tłuszcz z brzucha nie zawsze wchłania się w zagłębieniu pod oczami. Mimo to, zabieg wstrzykiwania tłuszczu z brzucha pod oczy aby pozbyć się cieni jest w stu procentach bezpieczny.

Operacje plastyczne

Zdecydowanie bardziej inwazyjne metody to przeprowadzanie operacji plastycznych. Tutaj jednak należy spodziewać się,że znikną nie tylko cienie z naszej twarzy, ale również zmienia się rysy naszej twarzy. Nie zawsze efekt będzie taki, jakiego spodziewałybyśmy się, dlatego bardzo ważne jest dokładne omówienie z lekarzem tego, jakie mamy oczekiwania!

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki