Jakie garnki do indukcji wybrać do naszej kuchni?

Jakie garnki do indukcji wybrać do naszej kuchni?

0

Funkcjonalna kuchnia to miejsce, gdzie lubimy przebywać i gdzie proces gotowania to sama przyjemność. Dzisiaj możemy wybierać pomiędzy różnorodnymi rozwiązaniami i technologiami. Jedną z najchętniej wybieranych jest płyta indukcyjna oraz garnki do indukcji. Gdzie szukać idealnych garnków indukcyjnych? Z jakich materiałów są one tworzone?

Garnki do indukcji – prosty sposób na łatwiejsze gotowanie

Garnki do indukcji są niezbędne, kiedy kupujemy płytę indukcyjną – ich budowa pozwala na wykorzystanie ich na działających w konkretny sposób kuchenkach. Same garnki tworzone są z materiałów takich jak stal nierdzewna 18/10, ale też teflon, ceramika. W sklepach takich jak gerlach.pl znajdziemy szeroki wybór kompletów składających się zarówno z kilku, jak i kilkunastu elementów. Warto pamiętać, że pokrywki liczone są jako osobne elementy kompletu!

Garnki do indukcji wyróżniają się przede wszystkim budową dna – jest ono wielowarstwowe, a jedną z warstw jest dysk aluminiowy, który pozwala na lepsze rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Dzięki dyskom nie tylko gotujemy szybciej, ale też oszczędzamy energię elektryczną! Garnki stalowe odporne są na odkształcenia, działanie wilgoci czy pojawianie się ognisk korozji – bez obaw też możemy czyścić je w domowych zmywarkach.

Garnki do indukcji – jakie udogodnienia zaproponowali producenci?

Warto przyjrzeć się z bliska wybieranym garnkom do indukcji i wybrać produkty dopasowane do naszych potrzeb. Najciekawsze kolekcje to garnki do indukcji z dodatkowymi lejkami, cedzakami czy wewnętrznymi miarkami do odmierzania płynów, jak również garnki z antypoślizgowymi rączkami o profilowanej strukturze. Pokrywki do garnków indukcyjnych tworzone są ze szkła hartowanego z niewielkimi odpowietrznikami.