Jak wyposażyć naszą kuchnię w sposób innowacyjny?

Jak wyposażyć naszą kuchnię w sposób innowacyjny?

0

Szukając ciekawych propozycji na wyposażenie kuchni często zapominamy o tym, jak istotne są podstawy: garnki, noże, patelnie. Podczas urządzania kuchni miejmy na uwadze, że to właśnie one będą najczęściej wykorzystywane. Chcąc zainwestować w wysokiej jakości produkty z pewnością warto sięgnąć do oferty topowych producentów. Co wybrać?

Nowoczesne noże kuchenne – czym nas zaskoczą?

Pierwszym elementem w naszej kuchni powinien być funkcjonalny nóż szefa kuchni. Noże tego typu pomogą nam nie tylko w krojeniu mięsa czy warzyw, ale okażą się przydatne również w czasie szatkowania, filetowania czy krojenia pieczywa. Nowoczesne noże tego typu tworzone są z wysokiej jakości materiałów: ostrza ze stali nierdzewnej 18/10 wzbogacone są o chrom, molibden i wanad. Pierwiastki te sprawiają, że stal posiada niewielki stopień elastyczności, jest zabezpieczona przed kruszeniem, odkształceniami. Na uwagę zasługuje również rękojeść – najczęściej jest ona tworzona z materiałów antypoślizgowych i odpowiednio profilowana, aby manipulowanie nożem było bezpieczne i precyzyjne.

Alternatywą dla jednego noża może być… cały ich zestaw! Komplety noży oferowane są w zdobionych stojakach. W takim zestawie znajdziemy kilka noży dedykowanych do mięs, warzyw, sera, pieczywa. Noże takie będą nie tylko funkcjonalnym narzędziem, ale również wspaniałą ozdobą naszej kuchni.

Szukamy idealnych garnków

By móc realizować nasze kulinarne pasje konieczny jest dopasowany do naszych potrzeb zestaw garnków. Nowoczesne komplety garnków to prawdziwe zaskoczenie: są one tworzone ze stali nierdzewnej, zabezpieczonej przed korozją, odkształcaniem, wysokimi temperaturami. W dnie garnków stalowych umieszcza się specjalistyczne dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka.